Ikviens suns obligāti jāčipo; par atteikšanos būs jāmaksā sods

Komentāri

Pēc vētrainām debatēm valdība pieņēmusi lēmumu pagarināt suņu obligāto čipošanas termiņu. Lai motivētu cilvēkus apzīmēt ar mikroshēmu savus četrkājainos draugus, Zemkopības ministrijā iecerējuši samazināt procedūras izmaksas un organizēt izbraukuma reidus uz lauku viensētām. Tikmēr veterinārārsti uzskata, ka termiņa pagarināšana ir kaitnieciska rīcība un būtu atbalstāma tikai tādā gadījumā, ja suņus čipotu par velti.

Čipošana daudziem nav pa kabatai

Līdz šim spēkā esošie noteikumi paredzēja, ka no 1. jūlija mikroshēma ikvienam Latvijas sunim būs obligāta prasība. Čips esot noderīgs vairāku iemeslu dēļ – pirmkārt, noklīšanas gadījumā vieglāk atrast saimnieku, otrkārt – suņa uzbrukuma gadījumā vieglāk noskaidrot īpašnieku, arī pašvaldībai vieglāk iekasēt nodevu no saimnieka par dzīvnieka turēšanu. Dažas dienas pirms šī termiņa beigām no aptuveni 260 tūkstošiem suņu, oficiāli reģistrēti vien 40 tūkstoši un pārsvarā pilsētās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šobrīd šis pakalpojums ir dārgs. 35 eiro – tā ir minimālā maksa. Čipošana ir apaudzēta ar dažādiem citiem pakalpojumiem – vakcinācijām un ceļošanas pasu izsniegšanu,” norādīja organizācijas “Dzīvnieku policija” vadītāja Ilze Džonsone.

Pagarina obligāto čipošanas termiņu

“Dzīvnieku policija” kopā ar Zemkopības ministrijas pārstāvjiem lūdza valdību pagarināt obligāto čipošanas termiņu līdz nākamā gada 1. janvārim un Ministru kabinets to atbalstīja. Iecerēts, ka turpmāk veikt dzīvniekam procedūru varēs ne tikai veterinārārsti, bet arī apmācīti Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti un dzīvnieku patversmēs. Uz attālākajām Lauku viensētām varētu rīkot izbraukuma reidus. Pakalpojums varētu kļūt lētāks.

“Tā cena par kuru mēs runājām ar PVD ir aptuveni 15 eiro. Cenā būtu iekļauta arī reģistrācijas maksa vienotajā datu bāzē,” norādīja Zemkopības ministrijas pārstāve Liene Ansone.

Būs karstas diskusijas Saeimā

Latvijas Veterinārārstu biedrībā kategoriski iebilda pret termiņa pagarinājumu. Tas sevi attaisnotu vien tādā gadījumā, ja suņus apzīmētu bez maksas. Turklāt neviens negrasoties atcelt arī soda naudas par nečipotu suni – fiziskām personām līdz 210 eiro, bet juridiskām – līdz 350 eiro.

“Bija periods, kad šī reģistrēšana neko nemaksāja. Viens gads. Tajā gadā reģistrēja 5 tūkstošus suņu. Tātad jautājums ir sabiedrības informētībā un šobrīd ministrija ar šo termiņu pārcelšanu ir apstādinājusi to procesu, kas bija ļoti veiksmīgi uzsākts,” savu neapmierinātību pauda Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve Lita Konopore.

Izmaiņas vēl jāapstiprina Saeimā. Arī parlamentā gaidāmas karstas diskusijas par čipošanas izmaksām, cik termiņa pagarinājums un PVD izbraukumi izmaksās valsts budžetam.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl