Ikšķile pārtop par “senlietu paradīzi” – tur notiek tradicionālais senlietu tirgus

0 Komentāru

Dažas senlietas atgūst otro dzīvību, – par to šajās brīvdienās ir iespēja pārliecināties Ikšķilē. Tur uz kārtējo senlietu tirgu pulcējās gan tirgotāji, gan pircēji. Tirgus vēsture ir gandrīz tikpat sena kā lietas, ko tur tirgo. 

Šajās dienās Ikšķile ir īsta paradīze senlietu cienītājiem, kolekcionāriem un restauratoriem. Te pulcējas vismaz 200 tirgotāju un desmitreiz vairāk pircēju. Nopērkamas gan rezerves daļas retro automobilim, motociklam vai velosipēdam, gan arī senāku laiku periodiskie izdevumi, kalendāri, grāmatas, rotaļlietas, porcelāns un daudz kas cits. Bet sākums šim tirgum esot meklējams pirms teju 40 gadiem. Toreiz kādā ābeļdārzā notikusi tirgošanās ar lietām, ko citādi iegūt nevarēja.

Agris Šmits
seno lietu tirgus organizators

Te tirgū var redzēt, kā tas laiks iet uz priekšu. Varbūt 70…80. gados te bija dažādas lietas no pirmskara perioda, tad šobrīd populāri ir 60. un 70. gadi un pat padomju laiki. Katrs atrod to, ko meklē – iespējas ir gan tiem, kas nodarbojas ar motociklu un tehnikas restaurāciju, gan dažādu priekšmetu kolekcionāriem.

Latvijas Antīko automobiļu klubs šāda veida saietu Ikšķilē rīko divas reizes gadā – jūnija un septembra pirmajās brīvdienās.

0 Komentāru