Ikmēneša pabalstu palielināšana ģimenēm ar diviem bērniem ir labs risinājums, atzīst Kučinskis

Komentāri
Ikmēneša pabalstu palielināšana ģimenēm ar diviem bērniem ir labs risinājums, atzīst Kučinskis
Pixabay

Ģimenes valsts pabalstu palielināšana, piešķirot ikmēneša piemaksas ģimenēm, kas audzina divus vai vairāk nepilngadīgus bērnus, ir “ļoti solīds kompromisa variants ar labu atbalsta pieaugumu”, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Šis ir gala variants. Tā ir vienošanās starp Nacionālo apvienību un labklājības ministru,” sacīja Kučinskis.

Kučinskis cer, – šis ir gala variants no visiem piedāvājumiem, kas izskanējuši ģimeņu atbalstam. “Es priecājos, ka punkts ir pielikts ātrāk nekā spieda grafiks,” viņš piebilda.

Jau ziņojām, – Nacionālā apvienība ”Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) piedāvā jaunu risinājumu ģimenes valsts pabalstu palielināšanai – piešķirt ikmēneša piemaksas ģimenēm, kas audzina divus vai vairāk nepilngadīgus bērnus. 

VL-TB/LNNK piedāvājums paredz, ka papildu piemaksa ģimenēm ar trīs bērniem būs 66 eiro mēnesī. Par trešo bērnu jau tagad tiek saņemts pabalsts 34 eiro, tad kopējais atbalsts, īstenojot šo piedāvājumu, būtu 100 eiro par trešo bērnu.

Ģimenēm ar četriem nepilngadīgajiem, plānots piemaksāt 116 eiro, kas summā ar pašreizējiem pabalstiem veidotu 100 eiro par trešo un 100 eiro par ceturto bērnu. Arī ģimenēm, kurās aug vēl lielāks nepilngadīgo bērnu skaits, summā par trešo un katru nākamo nepilngadīgo ģimene saņemtu 100.

Lasi vēl