“IKEA” cer, ka katrā Latvijas mājoklī būs vismaz viena jaunatklātajā veikalā iegādātā prece

3 komentāri

Ar darbinieku ovācijām un pārsimt cilvēku rindu atklāts Latvijā pirmais skandināvu milža “IKEA” lielveikals.

Apskatīt preces ieradās ne tikai vietējie, bet arī igauņu pircēji un mediji. Liela bija interese par iepirkšanos arī internetā, no pārslodzes uz brīdi nedarbojās “IKEA” mājaslapa Zviedrijā.

Jau no paša rīta pie “IKEA” ēkas sāka pulcēties pircēji. Saliktas metāla barjeras, apsargi, ūdens bunduļi un ātrā palīdzība – organizatori rūpējās, lai būtu drošība un kārtība. Veikala atvēršanu ar nepacietību gaidīja arī mīmi un zviedru literatūras tēli – Pepija Garzeķe un Karlsons.

No prominencēm ieradās Rīgas mērs ar sievu – biroja vadītāju, arī citas Rīgas un Stopiņu pašvaldību amatpersonas, LIAA vadītājs Andris Ozols, kurš atzina, ka IKEA ienākšana ir labs signāls citiem investoriem.

“Tas tomēr ir pakalpojumu eksports, mazāks imports, jo daudzi latvieši brauca arī uz Poliju iepirkties, komplektēt daudzdzīvokļu mājām pilnīgi visu aprīkojumu. IKEA ir simbols pieprasījumam un demokrātiskām cenām, kas Latvijā ļoti vajadzīgs. Bažas, ka nepirks vietējo produkciju citur, nav pamatotas. Jāprot konkurēt,” norādīja Ozols.

Īpašu interesi par IKEA veikalu izrādījuši Igaunijas mediji, kas arī bija atbraukuši atspoguļot šo notikumu. Arī starp rindā gaidītājiem – igauņi.

Pircēju pūļi ar IKEA firmas zīmi – dzeltenajām iepirkšanās somām –  ātri vien izklīda milzīgajā veikalā.

Hanspeters Curhlers
IKEA pārstāvis

Mēs ceram, pat esam pārliecināti, ka nākotnē katram iedzīvotājam mājās būs vismaz viens priekšmets, kas nopirkts IKEA veikalā!

Pirmie pircēji veikalā iegādājās traukus, mēbeles un telpaugus. Daudzi nāca jau ar skaidru domu, ko pirkt.

Lai izvairītos no stāvēšanas “dzīvajā rindā”, simtiem klientu mēģināja iepirkties internetā, kā rezultātā Zviedrijā bāzētā mājaslapa neizturēja pārslodzi un “uzkārās”.

Jaunajā IKEA veikalā strādā teju 300 cilvēku, konkurence bija trīs cilvēki uz vienu vakanci. Investori projektā ieguldījuši 60 miljonus eiro, un pārliecināti, ka Baltijā lielākais IKEA veikals būs veiksmīgs biznesa projekts, pievilinot pircējus arī no kaimiņvalstīm.

3 komentāri