Igaunijas parlaments grib legalizēt geju partnerattiecības; Latvijas prezidents pretojas

2 komentāri
Igaunijas parlaments grib legalizēt geju partnerattiecības; Latvijas prezidents pretojas
Foto: REUTERS/SCANPIX

Igaunijas parlaments ar nelielu balsu pārvaru pieņēmis likumprojektu, kas gejiem un lezbietēm ļaus likumīgi sakārtot ar kopdzīvi saistītus jautājumus. Vai arī Latvijas politiķi redz iespēju sākt diskusiju par viendzimuma pāru attiecību legalizēšanu?

Par jauno likumu nobalsojuši 40 Igaunijas parlamenta deputātu, pret – 38, savukārt desmit atturējās.

Ja Igaunijas prezidents izsludinās partnerattiecību likumu, tas stāsies spēkā 2016. gadā.

Likums paredz, ka cilvēki, kas dzīvo kopā neprecējušies, varēs reģistrēt savas partnerattiecības un līdz ar to noregulēt savstarpējās juridiskās attiecības. Atbilstoši likumprojektam savu kopdzīvi varēs reģistrēt arī viendzimuma pāri.

Fakts, ka Igaunija kļuvusi par pirmo valsti bijušās Padomju Savienības teritorijā, kurā parlaments devis zaļo gaismu viedzimuma pāriem savas attiecības regulēt juridiski, ir viena no apsriestākajām ziņām Rīgā notiekošajā seksuālo minoritašu jautājumiem veltītajā konferencē.

Viens no organizētājiem – Juris Lavrikovs, pauž gandarījumu, par Igaunijas prezidenta Tomas Hendika Ilvesa reakciju, kas ļaujot domāt, ka likums netiks atgriezts atpakaļ.

Tikmēr Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš stingri ievēros Satversmes 110. pantu, kas nosaka, ka valsts aizsargā un atbalsta laulību, – savienību starp vīrieti un sievieti, sacīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Stājoties amatā, Valsts prezidents devis zvērestu, ka ievēros Satversmi, tostarp 110. pantu. Šādi L. Krapāne atbildēja uz jautājumu, vai A. Bērziņš būtu gatavs atbalstīt partnerattiecību likumu, kādu šodien apstiprināja Igaunijas parlaments, nosakot, ka savu kopdzīvi varēs reģistrēt arī viendzimuma pāri.

2 komentāri