15 komentāri

Gatavojoties bēgļu uzņemšanai, Igaunijas valdībā sākusies diskusija par to, vai sabiedriskās vietās būtu jāaizliedz nēsāt musulmaņu sieviešu apģērbu, kas aizsedz seju. Tiesībsargs uzskata, ka šāda diskusija būtu jāsāk arī Latvijā. Kā uz to reaģējusi valdība?

Igaunijas valdība devusi uzdevumu izanalizēt problēmas, kas saistītas ar atšķirīgu kultūru cilvēku integrāciju. Viens no ierosinājumiem paredz aizliegt sabiedriskās vietās nēsāt apģērbu, kas aizsedz seju, ko sauc par nikabu un burku. Sejas aizsegšana ir izplatīta musulmaņu valstīs, un imigranti, kas ievēro šīs tradīcijas, ir redzami arī Eiropā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Priekšlikuma autors ir Igaunijas sociālo lietu ministrs, kurš norādījis, ka aizliegums ir saistīts ar drošību publiskās vietās, jo mūsu sabiedrība ir pieradusi, ka cilvēki ir identificējami. Kaimiņvalsts ministrs uzskata, ka būtu tikai godīgi lēmumu pieņemt tagad, lai imigranti jau laikus zinātu, kādi ir noteikumi. Par to būtu jāsāk diskutēt arī Latvijas valdībai, tā uzskata tiesībsargs Juris Jansons.

Skaties foto:

Par integrācijas politiku ir atbildīga kultūras ministre Dace Melbārde. Viņa kā vienīgā no aptaujātajiem ministriem pauda gatavību par šo tematu diskutēt un arī neslēpa savu viedokli. Turpretī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs izvairījās atbildēt, vai musulmaņu galvassegas būtu aizliedzamas. Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis šādai diskusijai nav gatavs, pirms nav zināms, tieši kādi būs 250 patvēruma meklētāji, kuri ziemā sāks ierasties Latvijā.

Eiropā ir trīs valstis, kurās aizliegts sabiedriskās vietās nēsāt apģērbu, kas aizsedz seju. Aizliegums ir spēkā Francijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Skaties video:

TOP komentāri

 • reāliste
  +10 +10 0

  reāliste

  Ļoti pareiza rīcība. Visiem nosacījumiem ir pilnīgi skaidri jābūt definētiem, vēl pirms viņi te ir ieradušies. Apbrīnojami, ka dažam labam ministram tas nav skaidrs!
  Kurš pie kura taisās braukt - mēs pie viņiem vai viņi pie mums? Ja reiz viņi vēliesies te dzīvot, tad jārespektē MŪSU paražas, kultūra un tradīcijas. Nekādas parandžas, kategoriski nē!
 • Kaija
  +10 +10 0

  Kaija

  Bēgļiem jāpieņem MŪSU kultūra, Ja viņi par to jūtas apvainojušies, tad, lai dodas uz citu valsti. Varbūt uz neapdzīvotas salas!
 • tā tik vēl trūka
  +10 +10 0

  tā tik vēl trūka

  tādi ķēmi lai dzīvo savā zemē,nevis te bērnus baidīt,tad jau drīz mūsu iztapīgā valdība sāks zagt vēl vairāk,jo atpazīt nevarēs!visu cieņu FR,BE,NL!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl