Igaunija vēlas aizliegt bēgļiem nēsāt seju aizsedzošu apģērbu. Ko darīs Latvija?

15 komentāri
Igaunija vēlas aizliegt bēgļiem nēsāt seju aizsedzošu apģērbu. Ko darīs Latvija?
Foto: AFP / LETA

Gatavojoties bēgļu uzņemšanai, Igaunijas valdībā sākusies diskusija par to, vai sabiedriskās vietās būtu jāaizliedz nēsāt musulmaņu sieviešu apģērbu, kas aizsedz seju. Tiesībsargs uzskata, ka šāda diskusija būtu jāsāk arī Latvijā. Kā uz to reaģējusi valdība?

Igaunijas valdība devusi uzdevumu izanalizēt problēmas, kas saistītas ar atšķirīgu kultūru cilvēku integrāciju. Viens no ierosinājumiem paredz aizliegt sabiedriskās vietās nēsāt apģērbu, kas aizsedz seju, ko sauc par nikabu un burku. Sejas aizsegšana ir izplatīta musulmaņu valstīs, un imigranti, kas ievēro šīs tradīcijas, ir redzami arī Eiropā.

Priekšlikuma autors ir Igaunijas sociālo lietu ministrs, kurš norādījis, ka aizliegums ir saistīts ar drošību publiskās vietās, jo mūsu sabiedrība ir pieradusi, ka cilvēki ir identificējami. Kaimiņvalsts ministrs uzskata, ka būtu tikai godīgi lēmumu pieņemt tagad, lai imigranti jau laikus zinātu, kādi ir noteikumi. Par to būtu jāsāk diskutēt arī Latvijas valdībai, tā uzskata tiesībsargs Juris Jansons.

Skaties foto:

Par integrācijas politiku ir atbildīga kultūras ministre Dace Melbārde. Viņa kā vienīgā no aptaujātajiem ministriem pauda gatavību par šo tematu diskutēt un arī neslēpa savu viedokli. Turpretī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs izvairījās atbildēt, vai musulmaņu galvassegas būtu aizliedzamas. Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis šādai diskusijai nav gatavs, pirms nav zināms, tieši kādi būs 250 patvēruma meklētāji, kuri ziemā sāks ierasties Latvijā.

Eiropā ir trīs valstis, kurās aizliegts sabiedriskās vietās nēsāt apģērbu, kas aizsedz seju. Aizliegums ir spēkā Francijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Skaties video: