Igaunijā 0,90, bet Latvijā degviela maksā 1,04 eiro. Ar ko mēs sliktāki? Ekspertam ir skaidrojums

38 komentāri
Igaunijā 0,90, bet Latvijā degviela maksā 1,04 eiro. Ar ko mēs sliktāki? Ekspertam ir skaidrojums
Foto: F64

Samazinoties naftas cenai, sarūk arī degvielas cenas, tomēr daudziem radies priekšstats, ka degvielai būtu jāmaksā vēl mazāk.

Naftas cenas biržās ir nokritušās no 100 uz 30 dolāriem par barelu, bet degvielas cena samazinājusies vien par nepilniem 20 centiem. Šonedēļ sociālajos tīklos plašu rezonansi izraisīja arī fotogrāfijas, kurās salīdzināta kāda degvielas tirgotāja cenu tablo Latvijā un Lietuvā.

Ievērojamā cenu starpība daudziem radīja negatīvas emocijas. Līdzīga situācija esot arī Igaunijas un Latvijas pierobežā. Tur daudzi Valkas iedzīvotāji uzpilda automašīnas kaimiņvalstī, kur degviela ir krietni lētāk. Degvielas tirgotāju asociācijā skaidro, ka cenu atšķirība nav nekas neparasts, turklāt vēl starp dažādām valstīm.

Foto

“Tās ir divas dažādas kompānijas, tā nav viena un tā pati Neste, tā ir Neste Latvija un Neste Lietuva, kas ir pilnībā neatkarīgas kompānijas. Latvijā arī nav tā, ka visās degvielas uzpildes stacijās būtu vienādas cenas. Katrā pilsētā pat atšķirīgos pilsētas rajonos var būt dažādas cenas, un būtu nekorekti salīdzināt kādas pilsētas zemāko ar kāda dārgāko cenu, vienmēr būs atšķirība,” paskaidro Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns

Video

TOP komentāri

 • Kents
  +14 +14 0

  Kents

  Skaidrojums ir vnk fenomenāls. Tad kad nafta kļuva dārgāka, tad cenas mainījās dienā vairākas reizes uz augšu. Bet kad nafta kļūst lētāka nekas nenotiek. Tā ir spēle vienos vārtos, draugi. Un kurā pusē spēlējam mēs, domāju visiem ir skaidrs.
 • zemnieks
  +11 +11 0

  zemnieks

  Mārtiņš Stirāns laikam nesaprot iedzīvotāju neapmierinātību!!! Mums neinteresē, kas ir tai Lietuvā vai Igaunijā par citām nestes vai vēl kādas firmas atšķirībām, to varat neskaidrot!!!...mums visiem gribas zināt KĀPĒC pie mums, kad visur cenas ir nokritušas sakarā ar naftas cenu kritumu, tās nekrīt?????? Kur ir tas iemesls??? Jums Tur tajā kantorī kalkulatorus uzdāvināt vai???? ja, piemēram, tā papildus peļņa ko gūst tiktu novirzīta ceļu remontiem, tad vēl neko moš i neprotestētu, bet pagaidām izskatās, ka kādi te atkal uzbriezt......Kaut Jūs visi vienreiz pārsprāgtu no tās alkatības!!!!!!!!!!!!
 • Jurģis
  +11 +11 0

  Jurģis

  Leišiem ar ceļa nodoklis ir pie degvielas cenas un ja viņiem ir lētāka vai nedaudz dārgāka degviela tāpat sanāk,ka valsts mūs krāpj.Jo mums sanāk vienmēr viss dārgākā degviela Baltijā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl