Būtiski pieaudzis to skolēnu skaits, kuri zināšanas apgūst tālmācībā

1 komentārs

Arvien vairāk vecāku šajā jaunajā mācību gadā pārceļ savus bērnus uz skolām, kur zināšanas var apgūt tālmācības režīmā. Tam par iemeslu ir tas, ka daļa ģimeņu iebilst pret epidemioloģiskajām prasībām skolās. Tikmēr izglītības iestādes, kur skoloties var tālmācībā, spiestas pat atteikt vecākiem uzņemt viņu atvases, jo brīvu vietu vairs nav, vēsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Jelgavas novada Neklātienes vidusskolas direktore Irma Sērmūksle teju katru dienu saņem zvanus no vecākiem, kuri vēlas, lai viņu bērni mācītos attālināti viņu izglītības iestādē. Šajā vidusskolā tās audzēkņi apgūst tālmācības programmu no 5. līdz 12. klasei.

”Kā visās skolās, jaunums ir tas, ka klāt pie skolēniem, kas pie mums nāk, sāka nākt skolēni, kuriem vieta būtu dienas skolā, kuri baidījās vakcinēties vai maskas apgrūtina,” skaidro direktore.

Skolā šādu bērnu skaits pašlaik ir aptuveni 20% jeb 50 bērni no gandrīz 400, un viņi nāk no visiem Latvijas reģioniem. Ļoti daudz ir arī tādu vecāku, kuriem nākas šobrīd atteikt.

”Mēs jau atsakām visiem, sākumā atteicām vidusskolēniem, pēc tam visiem pārējiem. Mums jau vietu nav. Skolotājiem vairs resursu nav. Nebijām gatavi šādam pieplūdumam,” norāda direktore.

Lasi vēl – Vecāki, iebilstot epidemiologu prasībām skolās, izvēlas bērnus skolot tālmācības režīmā

Šajā mācību gadā aptuveni par 20% pieaudzis izglītojamo skaits tālmācības programmās valsts skolās kopumā, sasniedzot 7 000 skolēnu. Tikmēr saistībā tieši ar šiem audzēkņiem jaunpienācējiem, kuru vecāki iebilst pret epidemioloģiskajām prasībām skolās, izkristalizējās viena būtiska nianse, stāsta Jelgavas novada Neklātienes vidusskolas direktore.

”Ir bērni, kuriem noteikti jāmācās dienas skolā. Mūs nedaudz apmānot, sakot, ka iemesls, ka nāk pie mums ir maska, mēs paņēmām bērnus, kuri patstāvīgi nevar mācīties. Un tagad notiek ar dažiem šiem jauniešiem un vecākiem pārrunas, lai atkal atgrieztu viņus dienas skolās, jo ne visi var mācīties attālināti,” atgādina skolas direktore.

Antropoloģe Ieva Puzo iesaka vecākiem nopietni pārdomāt šo soli sūtīt savas atvases mācīties attālināti, jo ne visiem bērniem tāda zināšanu apgūšana būs pa prātam: ”Vecākiem jārunā ar saviem bērniem, jāieklausās bērnos, jāsaprot, kas ir labākais variants viņiem. Un kopīgi šie lēmumi ir jāpieņem. Skola nav tikai konkrēto lietu mācīšana, tā ir mācīšanās, kā mums būt sabiedrības locekļiem, kā mums saskatīt kaut kādas lietas, cilvēkus un parādības, kas atšķiras no tā, ko mēs tveram kā pašsaprotamu.”

Tikmēr aug arī izglītojamo skaits tālmācības programmās privātajās izglītības iestādēs. Šogad to skaits pieaudzis par piektdaļu, sasniedzot gandrīz 6 000 audzēkņu.

1 komentārs