Iestājies astronomiskais pavasaris

Komentāri
Iestājies astronomiskais pavasaris
Sniegpulkstenīši pavasarī (Foto: LETA)

Šonakt, 21. martā, plkst. 0.45 Latvijā ir sācies astronomiskais pavasaris. Līdz ar astronomisko pavasari dienas kļūst garākas par naktīm. Saule jeb Saules centrs šķērso debess ekvatoru un pāriet no debess dienvidu uz debess ziemeļu puslodi.

Zemes ziemeļu puslodē dienas kļūst arvien garākas, proti, iestājas pavasaris, bet Zemes dienvidu puslodē dienas kļūst arvien īsākas un iestājas rudens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latviešu ticējumos teikts: kāds vējš pūš, pavasarim iestājoties, tāds pūš visu vasaru. Tāpat minēts, ka agrs pavasaris nesola labu vasaru, un, ja pavasarī sniegs ātri nokūst, tad vasarā būs plūdi.

Meteoroloģiskais pavasaris, kad diennakts vidējā temperatūra ir virs 0 grādiem, Latvijā šogad jau ir labu laiku. Jo īpaši pavasari var just pēdējo nedēļu laikā, jo, spīdot saulei, gaiss iesilst pat līdz plus 14, plus 15 grādiem. Tomēr šajā nedēļas nogalē gaidāms vairāk agram pavasarim raksturīgs laiks – būs cīruļputenis un sals.

Vasara šogad sāksies 21. jūnijā plkst. 13.51.

Laika ziņas

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl