“Iespējams, tā ir mana otrā dzimšanas diena” – Ventspils slimnīcas jumts uzgāzies virsū pagalmā stāvošajiem auto, stāsta aculiecinieki

0 Komentāru
“Iespējams, tā ir mana otrā dzimšanas diena” – Ventspils slimnīcas jumts uzgāzies virsū pagalmā stāvošajiem auto, stāsta aculiecinieki
LETA

Ventspils slimnīcas pagalms pilns ar koku konstrukciju atlūzām, metāla fragmentiem un siltināšanas materiāliem – tas ir viss, kas palicis no jumta, ko vētra šorīt noplēsa. Vairāki desmiti glābēju šodien atbrīvoja konstrukcijas – viena no tām vēl bīstami šūpojās vējā.

Bez jumta ir palicis slimnīcas korpuss aptuveni divu tūkstošu kvadrātmetru platībā – šajā korpusā atrodas ginekoloģijas, dzemdību un intensīvās terapijas nodaļa, bet augšstāvā izvietota slimnīcas administrācija. Vēja spēks bijis milzīgs – vienam slimnīcas korpusam tas izrādījies liktenīgs, jumts ir pacelts gaisā un ar lielu troksni nogāzies slimnīcas pagalmā.

Aculiecinieki stāsta, ka negadījums noticis īsi pirms 7.00 rītā. Tad ar lielu troksni norautais jumts nogāzies slimnīcas pagalmā, uzkrītot piecām blakus ēkai novietotām automašīnām, kurās tobrīd cilvēki, pa laimi, nav bijuši.

 

Linda Mičule, Ventspils slimnīcas ārste:

Izbraucot no pagalma, es dzirdēju drausmīgu troksni un skatos – zeme ar debesīm kopā, un grāviens un viss! Jumts tieši aiz manis nokritis – varbūt tā ir mana otrā dzimšanas diena.

Automašīnas esot bojātas tik ļoti, ka tās salabot vairs nebūs iespējams. Vairākas no tām nav bijušas apdrošinātas.

Skaties foto:

Slimnīcas personāls un pacienti, par laimi, nav cietuši. Ņemot vērā ārkārtas situāciju, ārstu pieņemšanas ir atceltas, apmeklētāji tiks telefoniski informēti par citu pieņemšanas laiku. Ambulatorie pacienti Ventspils slimnīcā tuvākās dienas netiks pieņemti, bet neatliekamā palīdzība pacientus nogādā uz slimnīcām Kuldīgā un Liepājā.

Dainis Gīlis, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes loceklis:

Cietušo nav – ne darbinieki, ne apmeklētāji, jo tas notika 6.40 no rīta. Tagad darbs tiek organizēts tā, ka “ātrajiem” esam devuši informāciju par to, ka nevaram pilnībā nodrošināt visu pacientu uzņemšanu ar neatliekamo palīdzību, viņi ved pacientus uz citām slimnīcām.

Šobrīd būvinženieri un eksperti izvērtē negadījuma iemeslus. Tāpat tiek veikti nodarīto zaudējumu aprēķini. Slimnīcas ēkas jumts vētrā cieta arī pirms diviem gadiem. Visas Ventspils slimnīcas ēkas ir apdrošinātas.

Skaties video!

0 Komentāru