Uzmanies! Iespējams, suņu nīdēji Rīgā izmētā saindētu barību

Pievienot komentāru
Uzmanies! Iespējams, suņu nīdēji Rīgā izmētā saindētu barību
[email protected]/Flickr

Sociālajos tīklos suņu īpašnieki sacēluši pamatīgu vētru, kuras iemesls ir rūpes par saviem četrkājainiem draugiem. Izskanējušas ziņas, ka Pļavnieku un Dreiliņu rajonos izkaisīta suņu inde.

Facebook lietotāja Džuljeta raksta, ka Pļavniekos no Rimi noliktavas līdz pat Dreiliņu aplim izkaisīta saindēta suņu barība. Šobrīd esot miruši divi suņi, bet viens atrodas veterinārārsta uzraudzībā. Ar šo ierakstu Facebook dalījušies vairāk nekā tūkstoš sociālā medija lietotāji.

Šāda ļaunprātīga izturēšanas pret četrkājainajiem draugiem ir nepieļaujama, tādēļ raidījums Bez Tabu uz notikuma vietu sūtīja savu filmēšanas komandu.

Skaties foto:

Kaimiņi ir dzirdējuši par suņu indētāju

Rīta agrumā ierodoties dzīvojamā kvartāla tuvumā, var redzēt, – suņu staidzinātāju šajā rajonā netrūkst. Vietēji iedzīvotāji ir dzirdējuši par mirušiem suņiem – tiesa gan, no sastaptajiem nevienam suns, par laimi, šādā bēdīgā nāvē bojā nav gājis.

Versijas par notikumiem suņu saimnieku vidū ir dažādas. Katrs suņu saimnieks ir dzirdējis ko citu. Kāda vietējā iedzīvotāja dzirdējusi, ka “pie mājām staigā kāda sieviete un izber indi, kas sajaukta ar barību”.  Viņa zina stāstīt, – kaimiņa suns to esot apēdis, un pēc pusstundas – nomiris. Kāda cita sieviete stāsta, ka dzirdējusi par trīs vai diviem šādā nāvē bojāgājušiem suņiem. Tiesa gan, viņa gan nezina, kur indētā barība izmesta – pļavā vai pie mājām.

“Nedod Dievs, ja ar manu sunīti kas notiks. Nosistu to indētāju!” kareivīgi noskaņota ir suņa saimniece Zinaīda.

Šķirnes suņu vēderi ir vārgāki

Veterinārārsts Jānis Beinerts akcentē arī faktu, – “jo “smalkāks” suns, jo vairāk problēmu”. Proti, suņi jauktenīši ļoti reti nonāk veterinārklīnikā tādēļ, ka ir kaut ko nelāgu apēduši. Tikmēr šķirnes suņukiem “gaužām maz vajag”, lai saindētos. Klīnikā katru trešo dienu nonāk kāds suns, kas saindējies.

Savukārt krietni samazināt iespēju, ka suns pastaigas laikā apēdīs ko nelāgu vai indīgu, var, suni staidzinot pavadā.

Skaties video un uzzini vairāk!