2 komentāri

Lai arī demogrāfijas dati par aizvadīto gadu Latvijā ir iepriecinoši – sasniegti augstākie dzimstības rādītāji pēdējo piecu gadu laikā, eksperti spriež – vēl nav pamata sajūsmai. Joprojām ir virkne neskaidrību, piemēram, vai valsts arī turpmāk maksās līdzfinansējumu privātajiem bērnu dārziem, ja bērniņš nevarēs izstāvēt rindu uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm. Tas nozīmētu, ka vecākiem par bērna iešanu privātajā dārziņā būtu jāmaksā pašiem.

Lai uzlabotu demogrāfisko situāciju, valsts pēdējos gados centusies darīt gana daudz – palielinātas māmiņalgas, tāpat arī ģimenes bērnu pabalsti kļuvuši lielāki, un jaunie vecāki var vieglāk tikt pie aizdevuma pirmajam mājoklim. Taču, raugoties nākotnē, situācija nemaz nav tik rožaina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Proti, demogrāfs Ilmārs mežs ar nožēlu secina, ka valsts “vazā ģimenes aiz deguna”, ik pa laikam atsakoties no iepriekš pieņemtiem lēmumiem. Kā piemēru viņš min iespējamo valsts finansējuma apturēšanu bērniem, kuri garo rindu dēļ netiek pašvadlības dārziņā un tādēļ dodas uz privāto.

Lai palīdzētu vecākiem, pēdējos gados valsts tam mēnesī deva 142 eiro, bet kopā ar pašavaldības dotāciju – 228 eiro.

Par to, ka valsts līdzfinansējums privātajiem dārziņiem varētu tikt apturēts, sašutuši ir vecāki. “Kas var maksāt, lai maksā, protams! Parastiem, normāliem vecākiem jau tādas naudas, ko maksāt, nav. Ja noņems nost finansējumu, tad es nezinu – tad jau visi būs uz ielas,” bažas pauž māmiņa Elga.

Cerībā, ka pašvaldības pašas spēs atrisināt rindu problēmu, valsts palīdzība bija plānota tikai uz trīs gadiem. Šajā laikā vietvaras kopumā radušas 3,8 tūkst. jaunu vietu dārziņos, taču ar to nepietiek.

Labklājības ministrija piekrīt, ka atbalsta sniegšana būtu jāturpina, citādi vecāki nonāktu neapskaužamā situācijā. Vienlaikus pārmetumi tiek raidīti pašvaldību virzienā.

Viena no pašvaldībām, kur rindas uz bērnu dārziem ir vislielākās, joprojām ir Rīga. Turklāt, ja valsts ar līdzfinansējumu vairs nepalīdzēs, tās tikai pieaugs. Pārmetumus, ka nekas neesot darīts, Rīgas dome gan noraida. Pēdējo gadu laikā atvērtas 157 jaunas bērnudārznieku grupiņas.

TOP komentāri

 • Made in Latvia
  +2 +2 0

  Made in Latvia

  Iegādāties dārgu militāro tehniku,celt savas algas un 2x gadā izmaksāt prēmijas tam nauda vienmēr atrodas! Tad kapēc nākotnē mūsu bērniem būtu jāmaksā nodokļi šai valstij,ja pretīm neko nesaņem? Bērnudārzi par maksu,augstskolas par maksu,pusdienas par maksu,tad ko mēs vispār darām Eiropas Savienībā!
 • RK
  0 0 0

  RK

  Par kādu demogrāfijas uzplaukumu iet runa ?Skaitļus "studijā" par mirušajiem un dzimušajiem un tad kļūs skaidrs ,ka notiek prasta smadzeņu skalošana...aitām !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl