Iespējamo pavasara plūdu draudi ir mazi; pašvaldības ir mācījušās no kļūdām

Komentāri

Arī šopavasar lieli plūdi nav gaidāmi, un, pat ja atsevišķas teritorijas palu laikā applūdīs, dzīvojamās mājas, visticamāk, paliks neskartas. Atbildīgie dienesti akcentē, ka no pavasariem, kad plūdi nodarīja lielu postu, gūta mācība, turklāt daudz gatavākas plūdu novēršanai ir pašvaldības, kas nostiprinājušas upju krastus un izstrādājušas rīcības plānu iedzīvotāju evakuēšanai.

Atbildīgo dienestu Koordinācijas sanāksme, kurā tika spriests par situāciju plūdu periodā, tradicionāli norisinājās Pļaviņu hidroelektrostacijas telpās. Tika uzklausītas aktuālās meteorologu prognozes, kā arī analizēta institūciju gatavība gadījumā, ja plūdi sāktos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd gan uztraukumam nav pamata. Sausā rudens dēļ ūdens līmenis upēs ir zemāks, nekā ierasts, turklāt siltā laika dēļ ledus no lielākajām upēm jau izgājis. Daugavā gan vēl gaidāmi ledus gabali no Baltkrievijas, tomēr ne tik daudz, lai veidotu sablīvējumus.

Foto

Tādējādi šis jau būs trešais pavasaris bez lieliem plūdiem. Vienlaikus tiek akcentēts, ka atbildīgo dienestu un institūciju gatavība plūdiem ar katru gadu uzlabojas.

Tieši palu laikā hidroelektrostacijas saražo visvairāk enerģijas, kas no pašizmaksas viedokļa ir lētāka nekā termoelektrostacijās ražotā. Vienlaikus Latvenergo akcentē, ka bažām par elektrības trūkumu pamata nav. Sausuma dēļ Latvenergo savos HES pērn saražoja par 30% mazāk strāvas nekā parasti.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl