3 komentāri

Daugavpils klubam Artilērijas Pagrabi, kas slavu izpelnījies Latvijā un arī ārpus tās robežām ar to, ka tajā klientus apkalpo tikai latviešu valodā, tagad draud slēgšana – īres līgums klubam ar Valsts Nekustamajiem īpašumiem (VNĪ) ir tikai līdz šā gada maija vidum, portālam Skaties.lv pastāstīja kluba īpašnieks Andrejs Faibuševičs. Artilērijas Pagrabu liktenis izšķirsies tuvākajās dienās.

Šodien noslēgusies pieteikumu iesniegšana izsolei par īres līguma pagarināšanu ar Valsts Nekustamajiem īpašumiem (VNĪ) uz gadu, un Artilērijas Pagrabu īpašnieks portālam Skaties.lv norāda, – Artilērijas Pagrabi uzskata šo izsoli par negodīgu, tādēļ tajā nepiedalās, tomēr “šajā lēmumā nav absolūti nekā emocionāla”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto!

Proti, apsvērums nepieteikties izsolei ir tāds, ka Artilērijas Pagrabi neuzskata par ekonomiski pamatotu īres maksas pieaugumu uzreiz par 15%. Nepiedaloties šajā izsolē, latviskais klubs parāda, ka jaunajai izsoles sākumcenai nepiekrīt un uzskata kāpumu par nepamatotu.

Tomēr, kā norāda Artilērijas Pagrabu īpašnieks Andrejs Faibuševičs, nedienas ar VNĪ ir parādījušas, cik daudz šim latviskajam klubam ir atbalstītāju.

“Katrā ziņā, šī liksta ar VNĪ mums ir ļāvusi saprast, cik patiesībā liels ir mūsu fanu, atbalstītāju un tātad arī potenciālo klientu skaits. Tas vien jau ir kapitāls,” norāda Faibuševičs.

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, – “lai gan Artilērijas Pagrabi ir valsts atbalsta programmā līdz 2017. gadam, VNĪ vēlas tos izsviest uz ielas pēc trīs mēnešiem”.

Video! Tādas ir ballītes Artilērijas Pagrabos!

Artilērijas Pagrabos viesojas arī lietuvieši:

http://tvplay.skaties.lv/parraides/skatieslv/700260

Daugavpilī darbojas kafejnīca, kurā klientus apkalpo tikai latviski

Runāt latviski taču ir pašsaprotami, taču Daugavpilī tam vajag daudz drosmes un nedaudz arī spītības. Darbdienas vakarā Artilērijas pagrabos spēlē dīdžejs, vietējie iegriežas izdzert pa tasei kafijas vai glāzei alus, un valda tiešām mājīga atmosfēra.

”Konflikti kā tādi nav bijuši. Ja kaut kas arī ir bijis, tad ir izpūsts, lai lielāka sensācija būtu,” uzskata Andreja sieva Ināra. ”Teiksim tā – lieli konflikti. Es pats esmu dabūjis pa galvu. Bet tas, ko mēs mēģinām apgāzt, ir – mēs nešķirojam publiku. Teiksim – kas tu esi? Patiesībā mūs tas nemaz neinteresē. Mēs vienkārši zinām, – tu esi vietējais, mēs ar tevi runājam latviski,” savu ieceri kafejnīcā runāt valsts valodā pamato Andrejs.

TOP komentāri

 • Zinātāja
  +1 +1 0

  Zinātāja

  Šie nacionālās kultūrvides kopēji un sabiedriskā labuma garanti nekad nav maksājuši tik lielu nomas maksu, kāda patiesībā būtu jāmaksā. Cik gadus kāds no mums (kaut integrācijas vārdā) savā īpašumā turētu nomnieku par simbolisku samaksu? Lai kaut cik pietuvinātu nomas maksu atbilstīgajai, klubam tika piedāvāts piemaksāt dažus centus mēnesī, kas gadā sasniegtu aptuveni 30 EUR un visu bieds - Valsts kontrole nepiesietos pie pirmās iespējas!!! Izrādās, tad latviska kultūrvide nav šo dažu centu vērta. Pat neiedziļinoties šajās peripetijās, pietiek vien ar to, ka VNĪ nav labdarības organizācija, kura spētu un drīkstētu dāvāt īpašumus pat īpašu - nacionālo kultūrvidi, integrāciju u.c. sabiedrībai īpaši svarīgu jomu atbalstošu projektu bīdītājiem. Ja tā notiktu, tā pati Monta Jakovela brillīšu stikliem mirdzinot, klāstītu, ka VNĪ ļauj kaut kādam trokšņa un nekārtību perēklim nomāt telpas par neatbilstīgi zemu maksu. Tātad - ieinteresēti!
  Ja sabiedrībai šis klubs ir vitāli nepieciešams, ja tam patiešām ir svarīga loma nacionālās kultūrvides veidošanā un kopšanā, un integrācijas veicināšanā, tad lai visi atbalstītāji, ar Kultūras ministriju galvgalī, rosina konkrētas izmaiņas normatīvajos aktos vai īpaša Artilērijas pagrabu likuma pieņemšanu. Lūk, risinājums, kurš neļaus VNĪ piemērot kosmisku nomas maksu labdarības organizācijai, atvainojiet, – mūzikas klubam.
  Sižets izteikti vienpusējs un neobjektīvs. Par Montu nebrīnos, bet, kas notiek ar producentiem? Vai profesionāls skatījums uz ēterā palaižamo produktu vairs nav prasība?
 • Пфф
 • Andrejs Faibusevics
  0 0 0

  Andrejs Faibusevics

  Ne-"zinātājai", kas melo visos portālos . Pa punktiem.
  1) Šie nacionālās kultūrvides kopēji un sabiedriskā labuma garanti nekad nav maksājuši tik lielu nomas maksu, kāda patiesībā būtu jāmaksā. - MELI. 2010.G. VNĪ bija pārlaimīgi , ka telpas vismaz kāds paņem par viņu cenu un saved kārtībā, maksājot arī komunālos par māju, kuros ir viņu pašu gana lepnie ofisi.
  2) Cik gadus kāds no mums (kaut integrācijas vārdā) savā īpašumā turētu nomnieku par simbolisku samaksu? Lai kaut cik pietuvinātu nomas maksu atbilstīgajai, klubam tika piedāvāts - TIKAI NEVAJAG CIRST - klubam NEKAS netika "piedāvāts". NEKAS ! Izsoli izsludināja mums NEZINOT, un tikai pēc 2 dienām uzrakstīja vēstuli, ka nepagarina nomu, kas tika saņemta pēc nedēļas. Pat ja uzliek vienādu cenu, uzvar tas, kurš iesniedz agrāk. Tātad konkurentiem bija vismaz nedēļu garš, VNĪ (protams, "nejauši") organizēts handikaps.
  3) piemaksāt dažus centus mēnesī, kas gadā sasniegtu aptuveni 30 EUR - PILNĪGA D...ŠANA . Nomas maksa tika pacelta uzreiz par 15% jeb tīrajā naudā - 40 EUR/mēnesī, itkā mums būtu Krievijas līmeņa krahs ekonomikā, nemaz nerunājot par to , ko no visiem "āpsaimniekošnas pakalpojumiem" Pagrabi vispār lieto. ... un tas pēc tam, kad 2015.g. noma jau tika vienreiz pacelta par 40% (80,- EUR/mēn).
  4) un visu bieds - Valsts kontrole nepiesietos pie pirmās iespējas!!! - tam nav NEKĀDA sakara ar Valsts kontroli, no AP viedokļa.
  5) pietiek vien ar to, ka VNĪ nav labdarības organizācija, kura spētu un drīkstētu dāvāt īpašumus pat īpašu - nacionālo kultūrvidi, integrāciju u.c. sabiedrībai īpaši svarīgu jomu atbalstošu projektu bīdītājiem - KĀ TAD - tagad iznāk, ka Artilērijas Pagrabi patiesībā ir labdarības organizācija, kas ir VNĪ uzdāvinājusi 30k savu ieguldījumu, lai viņu nolaistās telpas pārvērstu par ekskluzīvu nomas objektu, par ko "biznesmeņi"gatavi maksāt vairāk nekā par 1.stāvu tajā pašā mājā . Normāls valsts reketiņš , ko ?
  6) Ja sabiedrībai šis klubs ir vitāli nepieciešams, ja tam patiešām ir svarīga loma nacionālās kultūrvides veidošanā un kopšanā, un integrācijas veicināšanā, tad lai visi atbalstītāji, ar Kultūras ministriju galvgalī, rosina konkrētas izmaiņas normatīvajos aktos - VNĪ neievēro / ignorē ESOŠOS likumus, un nekas jauns te vispār nav jāpieņem, nevajag muldēt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl