Iespēja bez maksas apgūt latviešu valodu Rīgā izpelnījusies lielu interesi

2 komentāri

Sākusies pieteikšanās uz ikgadējiem Rīgas pašvaldības finansētajiem bezmaksas latviešu valodas kursiem, un interese, kā vienmēr, ir milzīga. Vietu tajos var nodrošināt vairāk nekā 1000 rīdzinieku, taču gribētāju parasti ir krietni vairāk.

Telefons zvana bez mitas, un arī apmeklētāju šodien valodu centrā netrūkst. Lai nepalaistu garām iespēju pieteikties bezmaksas latviešu valodas kursiem, Haijai līdzi nācies ņemt arī savu mazuli. “Tā kā bez maksas, uzreiz izlēmu, ka iešu, izmēģināšu, ja būtu maksas – būtu pavisam cita situācija, laikam šeit nebūtu,” viņa saka.

Pašvaldības finansētos latviešu valodas kursus konkursa kārtībā nodrošina vairāki uzņēmumi, šogad tie ir septiņi, tostarp Intas Straubergas valodas centrs.

Astoņus gadus kopš ir bijusi iespēja bez maksas apgūt latviešu valodu – interese vienmēr bijusi augsta. Gadu laikā aizvien lielāka kļūst to kursantu daļa, kas Latvijā ieradušies nesen un vēlas apgūt vietējo valodu.

“Ir arī mūsu vietējie rīdzinieki, kuriem tādu vai citu apstākļu dēļ nav bijusi iespēja latviešu valodu apgūt agrāk,” saka Strauberga.

Jūlija uz dzīvi Latvijā no Maskavas pārcēlusies pirms pieciem gadiem. Valodu kursus apmeklēs ne pirmo gadu, jo sapratusi, ka vēlas valodu zināt vēl labākā līmenī: “Šķita, ka mani griesti A2 līmenis, ka ir sarežģīti un netikšu galā. Bet šeit kursos viss ir labi, secīgi, pasniedzēji mūs iedvesmo. Pabeidzu A2, B1 līmeņus un tagad mēģināšu B2.”

Domu ir vairāk nekā spēju tās latviski pateikt, ir arguments, kādēļ atkārtoti uz kursiem dodas arī citi topošie kursanti.

“Diemžēl vai par laimi es strādāju IT uzņēmumā, kurā lieto angļu valodu, tur latviešu valoda nav vajadzīga, bet man to vajag, lai saprastu valsts kultūru, lai labāk sazinātos ar cilvēkiem,” teic topošais kursu apmeklētājs Sergejs.

Šogad par vairāk nekā 133 000 eiro apgūt latviešu valodu būs iespēja vairāk nekā 1000 rīdzinieku. Līdz šim bijuši arī neticami veiksmes stāsti. “Latviešu valodu nezināja pavisam nemaz, var teikt, ka līdz martam Irīna bija apguvusi latviešu valodu augstākajā līmenī un nokārtoja veiksmīgi eksāmenu uz C līmeni. Tas ir fantastiski, ja nepilna gada laikā cilvēkam tas var izdoties.”
2 komentāri