6 komentāri

Valsts kanceleja izsludinājusi otro pieteikšanos uz īpašām darbavietām valsts pārvaldē, kuras domātas ārzemēs studējušiem Latvijas jauniešiem. Tiesa, arī šoreiz darbs tiek piedāvāts tikai sešiem reemigrantiem, lai gan interese ir daudzkārt lielāka. Tie, kuri jau strādā, ar savu karjeru ir apmierināti un jūtas lepni, ka ārzemēs iegūtās zināšanas Latvijai noder.

Lelde Caune Nīderlandē studēja Starptautisko biznesa vadību. Lai gan svešumā Lelde bija iedzīvojusies, atradusi draugus, viņa ne mirkli nešaubījās, ka atgriezīsies dzimtenē. Izsludinātā pieteikšanās reemigrācijas programmā darbam valsts pārvaldē bijusi iespēja. Viņa izturēja konkursu, un tagad Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā stipendijā saņem tūkstoš eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dāvis Kolbergs ir vecākais eksperts konkurences padomē. Arī viņš darbu valsts pārvaldē ieguva pēc pieteikšanās jauniešu reemigrācijas programmā. Dāvis studēja Lielbritānijā, pēc studiju beigšanas gadu nostrādāja par finanšu analītiķi lielā uzņēmumā. Svešumā pavērās straujas karjeras iespējas, taču viņš izvēlējās braukt mājās.

Darba devēju atsauksmes par reemigrējušajiem jauniešiem ir pozitīvas, un viņiem piedāvās turpināt darbu. Valsts kanceleja ir izsludinājusi otro pieteikšanos reemigrācijas programmai Darbs valsts pārvaldē. Arī šajā konkursā atlasīs sešus piemērotākos, kuri vienu gadu ik mēnesi saņems tūkstoš eiro pēc nodokļu nomaksas.

Patlaban ārzemēs studē vairāki tūkstoši Latvijas jauniešu. No viņiem – divi tūkstoši Lielbritānijā. Par to, ka interese pelnīt 1000 eiro uz rokas ir milzīga, liecina ažiotāža pirms pusgada, kad uz sešam vakancēm divās dienās pieteicās aptuveni 100 pretendentu. Vēlāk konkurence kļuva vēl sīvāka.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Lelde
  +2 +2 0

  Lelde

  Vietējiem nav izdevīgi piedāvāt,valdībai vajag lai atbrauc atpakaļ uz LV kautvai 6 stradātgriboši jaunieši.Ja te LV būtu zemākā alga pēc nodokļu nomaksas ap 800 eiro diez vai tik daudzi vēl joprojām ,,tītos ''prom no LV.Mums salīdzina tikai deputātu algas ar Eiroparlamentu,par tautu deputātiem pie ,,kājas''.
 • Cufi-tupi
  +2 +2 0

  Cufi-tupi

  Ka tik izpildīt plānu un atvilināt emigrējušos.

  Bet ko piedāvās? NVA aģentūru? Bezdarbnieka statusu uz gadu?
 • vietējais
  +2 +2 0

  vietējais

  Varbūt no sākuma piedāvājiet tādas pašas darba iespējas LV dzīvojošajiem jauniešiem par 1000 EUR uz rokas?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl