Iespēja atgriezties Latvijā! Valsts kanceleja meklē ārzemēs dzīvojošos jauniešus ar labu izglītību

6 komentāri
Iespēja atgriezties Latvijā! Valsts kanceleja meklē ārzemēs dzīvojošos jauniešus ar labu izglītību
Foto: LETA

Valsts kanceleja izsludinājusi otro pieteikšanos uz īpašām darbavietām valsts pārvaldē, kuras domātas ārzemēs studējušiem Latvijas jauniešiem. Tiesa, arī šoreiz darbs tiek piedāvāts tikai sešiem reemigrantiem, lai gan interese ir daudzkārt lielāka. Tie, kuri jau strādā, ar savu karjeru ir apmierināti un jūtas lepni, ka ārzemēs iegūtās zināšanas Latvijai noder.

Lelde Caune Nīderlandē studēja Starptautisko biznesa vadību. Lai gan svešumā Lelde bija iedzīvojusies, atradusi draugus, viņa ne mirkli nešaubījās, ka atgriezīsies dzimtenē. Izsludinātā pieteikšanās reemigrācijas programmā darbam valsts pārvaldē bijusi iespēja. Viņa izturēja konkursu, un tagad Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā stipendijā saņem tūkstoš eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas.

Dāvis Kolbergs ir vecākais eksperts konkurences padomē. Arī viņš darbu valsts pārvaldē ieguva pēc pieteikšanās jauniešu reemigrācijas programmā. Dāvis studēja Lielbritānijā, pēc studiju beigšanas gadu nostrādāja par finanšu analītiķi lielā uzņēmumā. Svešumā pavērās straujas karjeras iespējas, taču viņš izvēlējās braukt mājās.

Darba devēju atsauksmes par reemigrējušajiem jauniešiem ir pozitīvas, un viņiem piedāvās turpināt darbu. Valsts kanceleja ir izsludinājusi otro pieteikšanos reemigrācijas programmai Darbs valsts pārvaldē. Arī šajā konkursā atlasīs sešus piemērotākos, kuri vienu gadu ik mēnesi saņems tūkstoš eiro pēc nodokļu nomaksas.

Patlaban ārzemēs studē vairāki tūkstoši Latvijas jauniešu. No viņiem – divi tūkstoši Lielbritānijā. Par to, ka interese pelnīt 1000 eiro uz rokas ir milzīga, liecina ažiotāža pirms pusgada, kad uz sešam vakancēm divās dienās pieteicās aptuveni 100 pretendentu. Vēlāk konkurence kļuva vēl sīvāka.

Skaties video:

6 komentāri