Ieslodzīto skaits Latvijā samazinās, taču jauna cietuma būvēšana vēl ir aktuāla

3 komentāri
Ieslodzīto skaits Latvijā samazinās, taču jauna cietuma būvēšana vēl ir aktuāla
Foto: LETA

Lai arī no šī gada sākuma par aptuveni 460 cilvēkiem samazinājies kopējo ieslodzīto skaits, vēl joprojām ir aktuāla jauna cietuma celtniecība, intervijā “900 sekundēs” atzina Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Šobrīd ieslodzījuma vietās atrodas 3772 ieslodzīti, no kuriem aptuveni trešā daļa ir apcietinātā statusā, bet pārējie – notiesātie. Tomēr arī šogad ir saglabājusies pozitīvā tendence, samazinoties ieslodzīto kopējam skaitam. “Pats būtiskākais ir tas, ka mēs turpinām  īstenot Tieslietu ministrijas virzīto kriminālsodu izpildes politiku,” uzsvēra Spure.

Savukārt otrs būtisks aspekts saistīts ar kriminālsodu izpildes reformu, kurā akcents arvien vairāk tiek likts uz sabiedrībā izciešamiem sodiem.

Ilona Spure
Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece

Cilvēku neatraujot no sociālo jautājumu risināšanas, kas viņam ir būtiskāk, nekā sēdēt cietumā un nebūt noderīgam ne sev, ne ģimenei, ne sabiedrībai kopumā. Viņš netiek atrauts ne no darba attiecībām, ne no ģimenes un ne no citas sociāla rakstura problēmu risināšanas.

Spure vēl piebilda, ka esošie cietumi vairs nav atbilstoši cietumu sistēmai un to funkciju veikšanai, tāpēc arī ir nepieciešama jauna būvēšana.

Intervija ar Ilonu Spuri