Ieskats vēsturē! 2001. gads Latvijā: pasūtījuma slepkavības un tirdzniecības centru būve

0 Komentāru
Ieskats vēsturē! 2001. gads Latvijā: pasūtījuma slepkavības un tirdzniecības centru būve
LETA

Turpinot ik rītu tuvāk aplūkot kādu no gadiem kopš telekompānijas LNT dibināšanas, šorīt pienācis laiks mūsu tūkstošgades un arī 21. gadsimta pirmajam gadam. Tātad – 2001. gads.

Ar ko Latvijai vēsturē iegājis 2001. gads?

Šajā gadā uz Latvijas politiskās skatuves sevi pieteica jauns varonis. Proti, Latvijas Bankas prezidentam Einaram Repšem dzima ideja izveidot partiju, un viņš sāka pretrunīgi vērtētu ziedojumu vākšanu, mērķējot uz vienu miljonu ASV dolāru. Šajā gadā Repše pameta Latvijas Bankas prezidenta krēslu, un bankā kā viņa pēcteci izraudzījās Ilmāru Rimšēviču, kurš joprojām ir šajā amatā.

Uz jauno tūkstošgadi pārceļoja arī vecās tradīcijas – 2001. gadā Latvijā notika vairākas pasūtījuma slepkavības. Iespējams, saistībā ar kontrabandas apkarošanu tika nošauts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Ludzas nodaļas vadītājs Vjačeslavs Liscovs. Tāpat šajā gadā tika nogalināts tiesnesis Jānis Laukroze, kuru nogalināja, visticamāk, atriebjoties par bargi spriestu sodu.

2001. gadā bija vērojams arī vesels jauno tirdzniecības centru birums. Dažādās Rīgas malās uzradās Alfa, Spice un Barona centrs, kas Rīgā darbojas vēl aizvien.

Skaties video!

0 Komentāru