Ieskandinot Dziesmu svētkus, Rīgā norisinās labāko koru, pūtēju un koklētāju konkursi

0 Komentāru

Jau pēc mēneša dziesmai un dejai būs lielā diena. Svētkiem gatavojoties, šajā nedēļas nogalē Rīgā sacenšas labākie kolektīvi.

Sestdien, 2. jūnijā, visas dienas garumā notika fināla cīņa par labākā pūtēju orķestra un labākā koklētāju ansambļa titulu, kā arī koru karu pusfināls.

Koru karu pusfinālā savā starpā sacenšas 57 Latvijas amatierkolektīvi. Psfinālā pirmie uz Latvijas Universitātes Lielās aulas skatuves kāpa vīru kori. Šajā kategorijā startēja kopumā septiņi kolektīvi, kas skatēs ieguva augstāko punktu skaitu. Pusfinālā katram korim jānodzied trīs dziesmas – viena obligātā, ko dzied arī visi konkurenti, izlozēts skaņdarbs, kā arī brīvi izvēlēta kompozīcija.

Pēc vīru koriem pusfināla cīņu sāka sieviešu kori – kopumā 14, savukārt vakarpusē sacensību sāka astoņi jauktie kori. Konkursantus vērtē profesionāla žūrija. No kopumā 57 koriem finālam kvalificēsies aptuveni puse.

Savukārt pūtēju orķestru finālā, kas norisinājās Lielajā Ģildē, visas dienas garumā sacentās 25 kolektīvi, kurus vērtēja starptautiska žūrija.

Kamēr konkurenti uzstājas, citi kolektīvi uznācienam gatavojas. Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestrī flautu spēlē simtgades Dziesmu un deju svētku jaunākā dalībniece. Konkurss bērniem ir ļoti liels notikums.

Amatierkolektīvu sacensības Rīgā turpināsies arī svētdien, kad notiks – koru karu pusfināla otrā daļa un arī dejotāju konkurss.

0 Komentāru