5 komentāri
Ieskandināt tā dēvēto Uzvaras dienu Rīgā sanākuši vien pārsimt cilvēku
Foto: LETA

Ieskandināt Krievijā atzīmēto Uzvaras dienu Rīgā, Uzvaras parkā, šovakar ir sanākuši vien ap 200 cilvēku.

Uz skatuves, kas uzstādīta pieminekļa pakājē, uzstājas dažādi kolektīvi un solisti, izpildot dziesmas krievu valodā, kā arī dejojot krievu tautas dejas. Šos priekšnesumus, sēžot uz soliņiem, vēro aptuveni 100, galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēki. Pasākuma vadītāja pēc katras bērnu un jauniešu izpildītās dziesmas aicina publiku aplaudēt aktīvāk, jo “pārāk klusu aplausu dēļ bērni baidās nākt uz skatuvi”.

Foto

Citi cilvēki izklīduši pa parka teritoriju, daļa no viņiem apmetušies pustukšajā ēdināšanas zonā, kurā vēl tiek uzstādītas ēdināšanas teltis.

Tikmēr pieminekļa pakājē jau gulst ziedi. Atsevišķos pušķos iesietas lentes Krievijas karoga krāsā. Biedrības “9.maijs.lv” pārstāvji dala klātesošajiem svētku karodziņus. Galvenie pasākumi ir iecerēti 9. maijā, kad tradicionāli uz pieminekli dodas tūkstošiem cilvēku. Teritoriju apsargā apsardzes firma, patrulē Valsts policija, kā arī dežurē mediķi.

TOP komentāri

 • Es
  0 0 0

  Es

  Tāpēc ka 9 ir krievu izdomājums, uzvara oficiāli bija 8 maijā, bet kamēr krievam pieleca, pagāja diena , 9 maijs Latvijai ir okupācijas sēru diena
 • Fix
  0 0 0

  Fix

  Tur nekādu kapu nav. Vācija parakstīja kapitulāciju 2 reiz: 1.reiz 2.maijā ASV un Anglijai,bet vaņkas sagribēja,lai kapitulētu arī viņu priekšā.Tad 8.maijā notika otrā kapitulācijas parakstīšana.To arī Eiropā atceras. Vaņkām vajadzēja pašiem savu svētku dienu,par tādu kļuva 9.maijs.
 • to

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl