Iesalnieks par mazkvalificētu viesstrādnieku piesaisti: Kāda jēga būs no Latvijas, ja šeit nedzīvos latvieši?

3 komentāri

Jautājumā par viesstrādnieku piesaisti Latvijas darba tirgū nepieciešams koncentrēties uz tām nozarēm, kas spēj ekonomikai radīt pievienoto vērtību, uzskata Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks (Nacionālā apvienība).

TV3 Ziņu un pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” organizētajā diskusijā norādīja viņš akcentēja, ka viesstrādnieku piesaiste ir pieļaujama, bet ne mazkvalificēto profesiju darba tirgū, – tas varētu radīt situāciju, kad no darba tirgus tiek “izstumti” vietējie iedzīvotāji.

Jānis Iesalnieks
Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs (NA)

Kāda jēga būs no Latvijas, kurā nedzīvos latvieši? Mūsu mērķis vispār tādai Nacionālās apvienības pastāvēšanai ir tas, lai arī nākotnē Latviju apdzīvotu latvieši. Tas ir pamatu, pamats. Skatoties uz migrācijas politiku, Latvijai jābūt ekonomiski attīstītai valstij. Lai attīstītu ekonomiku, ir skaidrs, – ja kādā nozarē, kas šo ekonomiku dzen uz augšu un rada daudz lielāku pievienoto vērtību, trūkst speciālistu, Nacionālā apvienība šķēršļus neliks. Gluži otrādi. Esam gājuši kopā ar Ekonomikas ministriju cauri sarakstam ar profesijām, kurās Latvijā trūkst darba rokas, un mums bija vairāki uzstādījumi. Pirmkārt, lai tās ir profesijas, kurās tiešām darbaspēks trūkst. Otrkārt, lai tās ir profesijas, kur nepieciešama vismaz bakalaura grāda līmeņa izglītība. Mums nav vajadzīgs aizstāt kādā zivju cehā darbiniekus un vest iekšā citus, kas bāzīs zivis bundžās. Ja mēs šādās [mazkvalificētās] profesijās ielaižam iekšā viesstrādniekus, tas nozīmē, ka esam gatavi aizstāt Latvijas iedzīvotājus ar citiem, kas ir gatavi strādāt par lētāku samaksu.

Iesalnieks skaidro, ka arī darba algai šajās profesijās, kurās būtu pieļaujama ārvalstu speciālistu pieaicināšana, jābūt virs vidējā valstī.

Pilnu tiešraides ierakstu no diskusijas skaties šeit!

TOP komentāri

 • s
  +6 +6 0

  s

  Kaitina jaunie virieši(30-45).kas klīst pa ielām, bičo naudu, diedelē un tiranizē savus pensionētos vecākus, bet nestrādā un ari darbu nemeklē, jo par minimālo nestrādāšot,lai gan pašiem profesionālas izglitības īsti nav, jo nepatika mācīties.Kamēr mums tās augsto tehnoloģiju darbavietas nav,viņus vajadzētu piespiest strādāt.Premijas tiem, kas to izdarītu kaut ar piespiedu darbiem.
 • janis
  +3 +3 0

  janis

  viesstradnieki ir tads skaisti skanosh attaisnojums eiropieshu rases genocidam
 • Tantuks
  +2 +1 -1

  Tantuks

  Nopietni izvērtēt bezdarbnieku pabalstu.liela daļa labāk saņem pabalstu un darbu nemeklē.kāpēc strādāt ,ja naudu maksā tāpat.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl