Iereibuši braucēji ar elektroskūteriem piedzīvo sāpīgus kritienus un tiek sodīti

2 komentāri

Divi satiksmes dalībnieki uz savas “ādas” izbaudījuši to, cik bīstami un nepatīkami var beigties brauciens ar elektroskūteri reibumā, vēsta “Degpunktā”.

Pēdējo dienu laikā galvaspilsētas policisti satapušies ar vairākiem elektroskūteru stūrētājiem, kuriem došanās pilsētas ielās ar šo nelielo, taču gana straujo braucamrīku, beigusies visai nepatīkami.

Ar kādu jaunu sievieti un viņas draugiem policisti sastapušies ap pus trijiem naktī, kad, patrulējot Brīvības ielas apkaimē, vīri savām acīm redzējuši ļoti nepatīkamu kritienu, kas noticis uz tramvaja sliedēm.

Jaunā sieviete nokrita no elektroskūtera, taču sākotnēji nokritušās sievietes līdzbraucējs noliedzis, ka lietota grādīgā dzira. Izsaukti mediķi.

Pēc dažām minūtēm notikuma vietā ieradušies dakteri un jaunā sieviete, kura, acīmredzot, spēja knapi noturēties kājās nonākusi mediķu busiņā. Taču, jau pavisam drīz vien ārsti atklājuši, ka cietusī kategoriski atsakās no došanās uz slimnīcu. Vienlaikus, gan policistiem, gan dakteriem bija radušās aizdomas, ka sieviete ir alkohola reibumā.

Nācies izsaukt Valsts ceļu policiju, jo atbilstoši normatīvajiem aktiem ar elektroskūteri šādā stāvoklī braukt ir liegts.

Un tā arī noticis, notikuma vietā ieradušies kolēģi un divriteņu braucamrīka stūrētājai pasniegts alkometrs, kurš uzrādījis vairāk nekā 2,5 promiles.

Tā rezultātā sievietei pienācās naudas sods, kura apmērs būs atkarīgs no otrās ekspertīzes.

Var teikt, ka jaunajai sievietei tomēr uzsmaidījusi veiksme un kritiens beidzies vien ar nelielu robu budžetā, nevis, piemēram, pakausī. Līdzīgu kritienu, kur tikai veiksmīga sakritība paglābusi braucējus no paviesošanās slimnīcā, policisti fiksējuši arī Vecrīgā – tur, pēc ietriekšanās betona puķu podā, no elektroskūtera nokritis kāds pārītis.
Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Tūrisma nodaļas priekšnieks Vitālijs Škutāns

“Ierodoties adresē no trijām personām uz vietas bija sastopamas divas, kas paskaidroja situāciju, ka esot braukuša un skrejriteņa braucējs sadursmē ar puķupodu krita. Sadursmes rezultātā cieta arī puķupods. Sarunā ar skrejriteņa braucēju noskaidrots, ka viņš lietojis alkoholu, tāpēc arī kritis. Paskaidroja, ka, jā, bija dzēris rumu.”

Arī šajā gadījumā iereibušais stūrētājs tālāk nodots Ceļu policijas rīcībā un viņam piemērots naudas sods.

2 komentāri