“Ieraugot tādu milzeni, visa dzīve paskrēja gar acīm!” Ziemeļvidzemē atkal manīts lācis

21 komentārs
“Ieraugot tādu milzeni, visa dzīve paskrēja gar acīm!” Ziemeļvidzemē atkal manīts lācis
AFP/SCANPIX

Ziemeļvidzemē atkal manīts lācis, ar kuru sastopoties ķepaiņa meža gaitu aculieciniecei “visa dzīve paskrējusi gar acīm,” “Facebook” domubiedru grupā raksta sieviete.

Viņa norāda, ka, “ieraugot tādu milzeni, 10 metru attālumā, visa dzīve paskrēja gar acīm.”

Sieviete stāsta, ka meža saimnieks pozēja trīs minūtes un tikpat klusi kā atnāca, tā aizgāja savās darīšanās purva virzienā. “Varēju uzelpot!” atzīst viņa, norādot, ka mednieka tornīti kopš ķepaiņa aiziešanas tik un tā vēl kādu brītiņu nepameta.

Lasi vēl: Slovākijā lācis pirmo reizi nogalinājis cilvēku

Video, kas pievienots ierakstam un kurā fiksēts augumā diženais meža iemītnieks, uzņemts medību kolektīva “Augstroze” platībās Iesalkāja, māju “Kārkliņi” tuvumā.

Brūnais lācis ir īpaši aizsargājama suga, lielākais no Latvijā sastopamajiem plēsīgajiem zvēriem. Saskaņā ar vēsturiskajiem datiem 19. un 20. gadsimta mijā mežu masīvu izciršanas un medību dēļ brūnais lācis izzuda no Latvijas teritorijas. Tikai pagājušā gadsimta 70. gados lācis atsāka regulāri ieceļot no Igaunijas un Krievijas, liecina DAP pieejamā informācija.

Patlaban lācim, kas ēd dažādus augus, barības ir ļoti daudz, tāpēc zvērs var dzīvoties samērā lokāli. Sava mūža garumā lācis var noiet pat tūkstošiem kilometru. Svarīgi ielāgot, ka jūnijs ir lāču pārošanās mēnesis.

Ieskaties arī šeit:

21 komentārs