Iepazīsties: Latvijas zilā govs visā tās krāšņumā

5 komentāri

Ikviens ir dzirdējis par Latvijas lepnumu – Latvijas brūnaļu, bet ir arī Latvijas zilā govs, kas ar savu izskatu izdaiļo apkārtni. Viens no lielākajiem zilo govju ganāmpulkiem ir Tukuma novada Slampē.

Vai no jūras vai Indijas, bet Zilās govis Latvijas teritorijā parādījušas pirms aptuveni 4000 gadu. 2000. gadā Latvijā notika Latvijas zilo govju uzskaite, un tad tika saskaitītas vairs tikai 18 šādas govis. Tika uzsākti šķirnes saglabāšanas pasākumi un šobrīd Latvijas laukos to ir nepilni 1300.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzināt ar brūnaļām gan nevar, jo to Latvijā ir pat 100 reizes vairāk. Slampes pagasta Griezēs ir viens no vecākajiem un lielākajiem zilo govju ganāmpulkiem.

Parasti zilo ganāmpulki ir nelieli – Griezēs 17 govis ir zilas. Svetlana visas sauc vārdos, bet vismīļākā esot Zilene. Visas tiek trīs reizes dienā barotas un trīs reizes dienā slauktas, arī pa nakti ārā nepaliek, bet tiek vestas uz kūti.

Kaut arī Zilās govis labi iederas ainavā, tās ir samērā liels retums. Runā, ka, redzot šādu ragulopu, ir kaut kas jāievēlas. Ar zilajām govīm saistās arī citi stāsti.

Atšķirībā no savām brūnajām māsām, Latvijas zilā govs esot pieticīgāka, gluži kā latvietis. Tā spēj izdzīvot un justies apmierināta gan vēju appūstās, gan saules karsētās ganībās, bet ražības un tauku procentu ziņā daudz neatpaliek no Latvijas brūnajām, taču ir ilgražīgākas.

Šo gadu laikā Svetlanas saimniecībā bijušas vairāk nekā 300 Latvijas zilās. Kaut arī zilās govis Latvijā nav daudz, tā ir pašmāju šķirne, ko aplūkot un apbrīnot ierodoties daudzi.

Skaties foto:

Skaties video:

TOP komentāri

 • Mario
  +1 +1 0

  Mario

  Ne tikai Slampē var lepoties ar tādu skaistumu, zinu un esmu redzējis arī Kocēnu novada,Rubenes pusē nav daudz, bet vairākas ir Latvijas zilās govis vienai saimniecībai.
 • he
  +1 +1 0

  he

  Saimnieciite sapaaroja nearto zilaa govs + brunais bulli= peleeks gadaas taa ar daltonikjiem
 • smaida
  0 0 0

  smaida

  nekas nav sajaukts ar sēklošanu,tādas nu ir Lz govis,viņas ir 3 veidu krāsās,un diemežēl neko sajaukt jau ar nevar,jo tiek stingri sēklotas pēc saraksta ko izsniedz biedrība..

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl