Iepazīsti kukaiņu pasauli! Dabas parks Numernes valnis aicina uz izzinošu pasākumu

Pievienot komentāru
Iepazīsti kukaiņu pasauli! Dabas parks Numernes valnis aicina uz izzinošu pasākumu
Publicitātes foto

Kārsavas novada pašvaldība un Dabas aizsardzības pārvalde aicina apmeklēt pasākumu Kukaiņu nakts dabas parkā Numernes valnis.

Pasākums norisināsies 2. augustā no plkst. 22.00 teritorijā blakus skatu tornim. Kukaiņu nakts mērķis ir ieinteresēt un informēt dabas parka viesus par dabā notiekošo laikā, kad cilvēki visbiežāk jau guļ. Pasākuma gaitā tiks izgaismoti meža nakts iemītnieki – kukaiņi, norisināsies izzinošas, izglītojošas un radošas aktivitātes, kas spēs aizraut visu vecumu apmeklētājus.

Galvenie pasākuma varoņi būs kukaiņi, jo īpaši naktstauriņi, galvenie stāstnieki – Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki, savukārt klausītāju un dalībnieku lomā var iejusties ikviens Kukaiņu nakts apmeklētājs.

Foto

Tauriņu pievilināšanai tiks izmantotas gaismas lampas un par katru pievilināto naktstauriņu sugu stāstīs Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieks, entomologs un tauriņu pētnieks Guntis Akmentiņš. Uz gaismas apspīdētā ekrāna vairāku stundu garumā varēs apskatīt un iepazīt naktī aktīvās sugas, uzzināt svarīgāko par tauriņu sugām, viņu dzīvesveidu un aizsardzību.

Apmeklētāji tiek aicināti līdzi ņemt arī fotoaparātus, lai veidotu skaisti naksnīgas fotosesijas, kā arī saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un paņemt līdzi pledu un siltu tēju. Aptuvenais pasākuma ilgums ir paredzēts līdz plkst. 2.00 naktī, bet interesenti var pievienoties jebkurā laika posmā.