4 komentāri

Loteriju apgrozījums Latvijā šogad pieaudzis gandrīz par piektdaļu. Arvien vairāk cilvēku pērk loterijas biļetes un piedalās izlozēs. Lai palielinātu budžeta ieņēmumus,  tiek piedāvāts atjaunot pirms vairākiem gadiem likvidēto iedzīvotāju ienākuma nodokli laimestiem.

Katru gadu arvien vairāk cilvēku piedalās dažādās loterijās. Valsts monopolista “Latvijas Loto” apgrozījums pieaudzis gandrīz par piektdaļu. Šā gada 11 mēnešos tas palielinājās par 18,7%, sasniedzot 29 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Signe Birne, Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece

Ir pieaudzis loteriju piedāvājums, gan loteriju skaita ziņā, gan daudzveidības ziņā. It īpaši no tā brīža, kad “Latvijas Loto” iesaistījās starptautiskajās spēlēs “Viking Loto” un “Eurojackpot”, kur var laimēt pat miljonus. Protams, ka cilvēku interese ir arvien lielāka.

Visbiežāk loterijās piedalās cilvēki ar zemiem ienākumiem. Lētākā loterijas biļete maksā 25 centus. Bet laimesta lielums svārstās no izlozes uz izlozi.

Pirms mēneša Latvijā tika laimēts lielākais laimests loteriju vēsturē. Kāds vīrietis pavisam negaidīti vinnēja 815 000 eiro.

Saeimā aktualizēts jautājums par to, ka laimestus vajadzētu aplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” izteica atbalstu tam, bet norādīja uz zināmām grūtībām administrēšanā.

Signe Birne, Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece

Šeit ir jāņem vērā, cik tad liela ir šī summa, ko cilvēks ieguldījis. Jo tāpat arī ienākumu deklarācijā cilvēkam ir jānorāda ieguldītie kaut kādi līdzekļi. Ja ir izdevumi un pretī ir ieņēmumi, tad arī attiecīgi nodokli var aprēķināt.

Viņasprāt, nodokli varētu piemērot laimestiem, kas pārsniedz 3 000 eiro. “Latvijas Loto” vadība ir kategoriski pret, norādot, ka citās Eiropas valstīs, ar kurām kopā spēlē Latvijas iedzīvotāji, šāda nodokļa nav.

Edgars Lediņš, “Latvijas Loto” valdes loceklis

Ja mēs izsludināsim, ka mēs izsludināsim, ka tagad mēs paņemsim 23% IIN, ko tad dara cilvēks, kurš, piemēram, ir nolēmis apdāvinās savus radus un draugus Ziemassvētkos? (..) Piemēram, ja viņš dzīvo Valkā. Kāpēc lai viņš nepārietu pāri robežai un neuzspēlētu džekpotu Valgā. Tātad mums būs tāda lieta kā lototūrisms. Mums jau ir alkohola tūrisms, vēl visāds tūrisms, un tagad būs arī lototūrisms.

No Latvijas varētu aiziet arī interneta loteriju dalībnieku, kuri veido apmēram pusi. Pašvaldībai pārskaitāmā nodokļa ieviešana arī var apdraudēt liela laimesta ieguvēja anonimitāti.

Savukārt Spēļu biznesa asociācijas pārstāvji uzskata, ka laimests juridiski nemaz neatbilst nodokļa jēdzienam.

Arnis Vērzemnieks, Spēļu biznesa asociācijas padomnieks

Laimestu nevar uzskatīt par ienākumu. Jo ienākums ir kaut kas tāds, ko mēs plānojam. Mēs darām konkrētas darbības, lai gūtu ienākumu. Laimests tāds nav. Laimests – tā ir veiksme. Laimests ira blakus faktors izklaidei.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļi laimestiem likvidēja pirms trīs gadiem. Atbilstoši starptautiskajai praksei, to pārlika uz cietiem nodokļiem, ko maksā azartspēļu un loteriju organizatori.

TOP komentāri

 • Es
 • Gunta Griniņa
  +3 +3 0

  Gunta Griniņa

  Deputāti ar nodokli varētu aplikt savas maksas un piemaksas,kuras viņi saņem deldējot bikses savās domēs ,padomēs,komisijās un apakškomisijās,tur sanāktu prāva summiņa nevis grāpstīties gar laimestiem.
 • Ilze
  +1 +1 0

  Ilze

  Grib sagrabt visu ko veiksmes del dabu cilveks.pietrukst ko kabatas iebazt.cilveks atstrada bisu muzu sanem pensiju knapi 200 bet vini tukstosos.budzeta naudas pietiktu ja tie resnie versi nebaztu pilnas kabatas ar naudu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl