Komentāri

Militārās mācības “Summer Shield 14” Ādažos norit jau vairāk nekā nedēļu, un trešdien, 26. aprīlī, plašākai publikai NATO karavīri atrādīja upes šķērsošanu apdraudējuma gadījumā, pretuzbrukumu ienaidniekam, kā arī medicīnisko evakuāciju. Mācībās karavīriem jāiztēlojas, ka viss notiek reālos apdraudējuma apstākļos, tāpat arī mainīgie pavasara laikapstākļi treniņu neatviegloja.

Viens no mācību scenārijiem ir rīcība pēc ķīmiskā uzbrukuma – karavīri trenējas, kā glābt cilvēkus un attīrīt saindēto vietu. Mācībās piedalās speciāla ūdens attīrīšanas mašīna no Luksemburgas. Attīrītais ūdens iepakots šādās paciņās, lai iedzīvotājiem krīzes gadījumā būtu ko dzert.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šo mācību galvenais mērķis ir mācīt kaujas atbalsta specialitātes, proti, mīnmetējus, inženierus, sapierus un ugunskoriģētājus, kas vada helikopterus. Šoreiz uzaicināta arī zemessardze, bet kopā piedalās vairāk nekā 1200 karavīru no dažādām NATO dalībvalstīm.

Skaties VIDEO un uzzini, kā norit mācības!

FOTO!

Melīgas ziņas par mācībām izplata Krievijas medijos

Neplānotā kārtā bruņotajiem spēkiem šajās mācībās nākas arī atspēkot nepatiesu ziņu plūdus – Krievijas portālos izplatīta informācija, ka Ādažos pielieto jaunus paņēmienus, kā ietekmēt cilvēka psihi, un šim nolūkam izmantoti krievvalodīgi statisti. Tāpat kaimiņzemes interneta vietnēs pausts, ka mācībās karavīri gatavo uzbrukumu Krievijai. Bruņotie spēki prognozē, ka līdz ar jūnijā gaidāmo Kanādas karavīru bataljona ierašanos viltus ziņas parādīsies biežāk.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl