Komentāri
Iemīlējušies latvieši plēš traukus un skrāpē sāncenšu mašīnas
Foto: Maegan Tintari/Flickr

Mīlas strīdos ar savu partneri Latvijas iedzīvotāji visbiežāk mēdz plēst traukus vai citus sadzīves priekšmetus, kā arī greizsirdības dēļ iesaistās kautiņos ar sāncenšiem, liecina apdrošināšanas kompānijas Ergo veiktā aptauja.

Aptaujas dati liecina, ka 40% Latvijas iedzīvotāju ir cietuši kādus zaudējumus mīlestības vai greizsirdības dēļ. Tikmēr lielākā daļa jeb divas trešdaļas mīlas lietās ir piesardzīgi un cenšas lielās jezgās neiesaistīties, turklāt puse no šiem cilvēkiem uzskata, ka emociju izpausmes, kas var kaitēt pašam vai kādam citam, nav pieļaujamas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sievietes strīdos ar mīļoto daudz biežāk nekā vīrieši plēš traukus vai kādus citus sadzīves priekšmetus. Šādā netikumā atzinušies 17% daiļā dzimuma pārstāvju.

Savukārt 16% vīriešu atklāj, ka mīlestības dēļ ir gadījies sakauties. Interesanti, ka arī aptuveni desmitajai daļai sieviešu nācies fiziski izskaidroties ar sāncensi.

Savukārt vīrieši uz pusi biežāk nekā sievietes ir cietuši tāpēc, ka greizsirdības dēļ nodarīti bojājumi to automobilim, mantai vai īpašumam.

Mīlniekiem Latvijā salīdzinoši reti – tikai 5% – kaislē ir gadījies, kad kāds no pāra cietis, piemēram, izkrītot no gultas vai kā citādi savainojoties.

Ergo Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis:

Latvieši, protams, nav karstasinīgie dienvidnieki, kuri gatavi vai mirt duelī ar sāncensi savas izredzētās dēļ. Tomēr arī mums ir savi veidi, kā apliecināt pieķeršanos. Lai gan nav pamata apgalvot, ka vīrieši Latvijā ir ļoti kauslīgi, Ergo dati rāda, ka kungi biežāk gūst dažādas traumas. Savukārt dāmas, kā redzams aptaujā, ir gatavas šķirties no iemīļotās porcelāna servīzes, lai parādītu, cik ļoti viņām nav vienalga.

Apdrošinātājs norāda, ka Latvijā mēdz būt gadījumi, kuros par pieteiktajiem apdrošināšanas zaudējumiem varētu domāt – tie, iespējams, radušies mīlas, greizsirdības vai kaislību dēļ. Visbiežāk tie saistīti ar otrās pusītes automobili – piemēram, caurdurtas riepas, ar atslēgām saskrāpēti tā sāni, kā arī ar mantām – sasisti dārgi trauki, bojātas gleznas u. tml.

Tomēr kopumā latvieši ir uzskatāmi par mierīgiem un saprātīgiem mīlniekiem, un lieli zaudējumi, kas radušies mīlestības vai greizsirdības dēļ, apdrošinātāja pieredzē sastopami reti vai to detaļas tiek noklusētas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl