Iemaksas veselības aprūpes budžetā būtu jāveic 100 līdz 300 tūkstošiem cilvēku

Pievienot komentāru

Sociālā nodokļa nemaksātājiem no 1. septembra būs jāveic iemaksas, lai saņemtu visus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, nevis tikai daļu no tiem. Šādu kārtību šodien apstiprināja valdība.

Veselības ministre Anda Čakša atzina, ka joprojām nav skaidrs, cik būtu cilvēku, kuriem jāveic brīvprātīgās iemaksas, lai saņemtu visus veselības aprūpes pakalpojumus. Tādu varētu būt no 100 000 līdz pat 300 000.

Anda Čakša
veselības ministre

Precīzu skaitli mēs, protams, varēsim noteikti tajā brīdī, kad būs visas šīs daudzās sistēmas saslēgtas kopā, tur ir vairāk nekā 20 datubāzes, un tad mēs redzēsim, kuriem ekspertiem būs bijusi precīzāka informācija.

Iemaksas būs jāveic reizi gadā no šā gada 1. septembra. Pilnā un nepilnā groza veselības aprūpes sistēma stāsies spēkā nākamgad.

Sociālā nodokļa maksātāji saņems pilno veselības aprūpes pakalpojumu klāstu.

Tāpat tas būs pieejams bērniem, skolēniem un studentiem pensionāriem, invalīdiem, reģistrētiem bezdarbniekiem un citām aizsargātajām grupām. Savukārt pārējiem, lai saņemtu visus valsts apmaksātos pakalpojumus, būs jāveic obligātās iemaksas, kas pakāpeniski pieaugs no 52 eiro šogad līdz pat 258 eiro 2020. gadā.