Komentāri

Galīgajam lasījumam Saeimā tuvojas daudz pārspriestais Veselības aprūpes finansēšanas likums, kurš, kā zināms, radikāli mainīs noteikumus medicīnā. Valsts apmaksāti pakalpojumi pilnā apjomā turpmāk būs pieejami tikai apdrošinātajiem – proti, tiem, kas maksā sociālo nodokli, kā arī vairākām mazāk aizsargātām sabiedrības grupām.

Saeimas Sociālo lietu komisija pirms trešā lasījuma vēlreiz pārskatīja veselības finansēšanas likumu – regulējumu, kas noteiks valsts obligāto apdrošināšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daļai iedzīvotāju, kas strādā ierastajā nodokļu režīmā, šīs izmaiņas, visticamāk, paslīdēs garām nemanītas, jo viņi tiks apdrošināti automātiski. Tomēr tie, kuri nemaksā minimālo sociālo nodokli, par savu veselības apdrošināšanu vajadzēs maksāt pašiem.

Likumprojektā jau iepriekš bija noteikts, ka valsts parūpēsies par tādām mazāk aizsargātajām grupām kā bērni,pensionāri,bezdarbnieki,pensionāri, pirmās, otrās grupas invalīdi, audžuvecāki un citi.

Tomēr bažas ir par 3. grupas invalīdiem. Pašreizējā redakcijā šie cilvēki nav atbrīvoti no apdrošināšanas iemaksām, taču tiesībsargs uzstāj, ka likumā vajadzētu iekļaut arī šo grupu.

Komisija sliecas atbalstīt šo priekšlikumu, taču tā apstiprināšanu atlika uz nākamo sēdi, lai vispirms izrēķinātu, cik valstij izmaksātu šāda atkāpe. Savukārt uzreiz tika atbalstīts ierosinājums valstij apdrošināt vienu no vecākiem, kurš audzina bērnu līdz 7 gadiem vai vismaz trīs bērnus vecumā līdz 15 gadiem.

Šis sākotnēji strīdīgais likumprojekts Saeimas komisijā ir krietni pārlabots – salīdzinot ar Ministru kabineta iesniegto likumprojektu, no 15 pantiem nav mainīts tikai viens.

Netika atbalstīta ideja samazināt iemaksu tiem cilvēkiem, par kuriem netiek veiktas sociālās iemaksas – tiesībsargs rosināja noteikt, ka šīs iemaksas apmērs ir 1% no minimālās algas un nepieaug turpmākajos gados, taču deputāti norādīja, ka šis likums ir kā rīks pārliecināt nemaksātājus tomēr sociālās iemaksas veikt, tāpēc iemaksu apmērs no 1% pieaugs līdz  5% līdz 2020.gadam.

Romualds Ražuks
SAEIMAS DEPUTĀTS (VIENOTĪBA)

2018. gads ir pārejas gads. Sankcijas nebūs, grozos pakalpojumus nesadalīsim. Skaitīsimies, kā ienāk nauda, kā cilvēki apdrošinās. Noteikti būs korekcijas, izejot no reālās pieredzes 2018. gadā.

Tiem, kuriem būs jāmaksā pašiem iemaksas apdrošināšanai, nākamgad jārēķinās ar 4, 30 eiro mēnesī, aiznākamgad gandrīz 13 eiro, bet 2020. gadā – 21,50 eiro mēnesī.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl