Ielas remonts “latviešu gaumē” – aka ir svarīgāka par invalīdiem ratiņkrēslā un vecākiem ar bērnu ratiņiem

1 komentārs
Ielas remonts “latviešu gaumē” – aka ir svarīgāka par invalīdiem ratiņkrēslā un vecākiem ar bērnu ratiņiem
Foto: Ekrānuzņēmums

Rīgā, Turaidas ielā, pēc remonta vajadzēs atkārtot remontdarbus, jo kāds no strādnieku risinājumiem izrādījies mazliet dīvains. Sanācis tā, ka akas vāks ir svarīgāks par gājēju.

Ceļu remonti, lai cik kaitinoši, ir nepieciešami. Ļoti daudzas galvaspilsētas ielas ir briesmīgā stāvoklī, taču prakse rāda, ka arī pēc remonta kaut kas tomēr var nebūt tā kā vajadzētu. Vēl aizvien nav norimušas diskusijas par Barona ielu Rīgā, bet problēmas jau nav tikai tur.

Pēc nupat veikta ceļu remonta atklājies, ka gājēju ietvi pamatīgi sašaurina kāda aka, kas acīmredzot bijusi svarīgāka par cilvēkiem. 73 centimetri maksimums. Ja parastajiem bērnu ratiņiem riteņu platums ir apmēram 60 centimetru, tad dvīņu ratiem tas ir krietni lielāks.

Jautājums – ko tādā gadījumā mammai darīt, ja reiz pazemes komunikācijas ir izrādījušās svarīgākas par viņas komfortu un, jā, arī drošību?

Un vēl jau, protams, invalīdu ratiņi. Arī tie noteikti nav tik šauri, lai izmantotu ietvi. Rīgas domes Satiksmes departamentā mums saka, ka šo vietu viņi zina. Tad, kad remontu veica, citādāk neko izdarīt nevarēja, bet nu esot pasūtīts viss, ko vajag, un jau nākamnedēļ viss tiks pārtaisīts. Žēl, protams, ka darbs jādara divreiz. Taču labi, ka viss būs labi.

Video