Ielaista vēža iemesli – ģimenes ārstu neizdarība un pacientu pasivitāte

17 komentāri
Ielaista vēža iemesli – ģimenes ārstu neizdarība un pacientu pasivitāte
Foto: FreeImages

Tieši ģimenes ārstu neizdarību un pacientu pasivitāti onkologi sauc par galvenajiem iemesliem, kāpēc daudzi pacienti nonāk pie onkologiem ar ielaistu slimības formu un to, kāpēc nemazinās šo slimību izraisīta mirstība.

Novēlotās diagnostikas jautājums bieži vien saistīts ar ārstu pārlieko noslodzi – katra pacienta apskatei atvēlētas vien vidēji 9 – 12 minūtes un gandrīz pusei nav ārstu-palīgu, kas atvieglotu darbu, norāda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītājs Pauls Princis.

Pauls Princis, Latvija Ģimenes ārstu asociācijas prezidents:

Vēzis ir būtiska slimība, kura šobrīd Latvijā iet ar milzīgu uzliesmojošu pīķi vai epidpīķi – tāda vēža epidēmija. Tur varbūt ģimenes ārsti ir arī bezspēcīgi, jo vēža pīķa izraisītāji ir ārpus ģimenes ārstu ietekmes lauciņa.

Savukārt onkoloģisko pacientu biedrības vadītāja norāda, ka ir nepieciešams uzlabot diagnostikas mehānismu, jo patlaban daudz kas gulstas uz paša pacienta pleciem un viņa spējas atrast labāko speciālistu.

Gunita Berķe, onkoloģisko pacientu biedrības Dzīvības koks valdes priekšsēdētāja:

Manuprāt, ir jābūt tā – ja cilvēks pēkšņi saslimst, tad viņš nonāk kā uz labi ieeļļotas konveijera lentes veselības aprūpes sistēmā, kur viņam nav jābūt ne ar medicīniskām zināšanām.

Tiesa gan, pašlaik domas par to, vai Latvijā veselības sistēmu var salīdzināt ar labi ieeļļotu konveijera lenti, dalās.

Vairāk uzzini video!

17 komentāri