Ielaista vēža iemesli – ģimenes ārstu neizdarība un pacientu pasivitāte

17 komentāri

Tieši ģimenes ārstu neizdarību un pacientu pasivitāti onkologi sauc par galvenajiem iemesliem, kāpēc daudzi pacienti nonāk pie onkologiem ar ielaistu slimības formu un to, kāpēc nemazinās šo slimību izraisīta mirstība.

Novēlotās diagnostikas jautājums bieži vien saistīts ar ārstu pārlieko noslodzi – katra pacienta apskatei atvēlētas vien vidēji 9 – 12 minūtes un gandrīz pusei nav ārstu-palīgu, kas atvieglotu darbu, norāda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītājs Pauls Princis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pauls Princis, Latvija Ģimenes ārstu asociācijas prezidents:

Vēzis ir būtiska slimība, kura šobrīd Latvijā iet ar milzīgu uzliesmojošu pīķi vai epidpīķi – tāda vēža epidēmija. Tur varbūt ģimenes ārsti ir arī bezspēcīgi, jo vēža pīķa izraisītāji ir ārpus ģimenes ārstu ietekmes lauciņa.

Savukārt onkoloģisko pacientu biedrības vadītāja norāda, ka ir nepieciešams uzlabot diagnostikas mehānismu, jo patlaban daudz kas gulstas uz paša pacienta pleciem un viņa spējas atrast labāko speciālistu.

Gunita Berķe, onkoloģisko pacientu biedrības Dzīvības koks valdes priekšsēdētāja:

Manuprāt, ir jābūt tā – ja cilvēks pēkšņi saslimst, tad viņš nonāk kā uz labi ieeļļotas konveijera lentes veselības aprūpes sistēmā, kur viņam nav jābūt ne ar medicīniskām zināšanām.

Tiesa gan, pašlaik domas par to, vai Latvijā veselības sistēmu var salīdzināt ar labi ieeļļotu konveijera lenti, dalās.

Vairāk uzzini video!

TOP komentāri

 • omīte
  +2 +2 0

  omīte

  tas ka kaut kur ir ārstu nolaidība,nevērība,totāļa vienaldzība tas ir fakts.man tuvam cilvēkam gandrīz novēloti noteica diagnozi,kaut pe ārstiem gāja katru mēnesi šie tik gada garumā runāja visādas stulbības.Arī uz ķīmiju jāgaida mēnešiem.vienkārši no mediķu puses ārkārtīgi liela vienaldzība.Neviens gada laikā neiedomājās pārbaudīt uz onkoloģiju.
 • slimests
  +2 +2 0

  slimests

  Muļķības un vēlreiz muļķības. Gimenes ārsts ir pārvērsts par zemākās kategorijas medicīnas darbinieku kurš izraksta tikai recepti. Un tomēr lai tiktu līdz tam ģimenes ārstam ir jau mēnesi iepriekš japaredz kad tieši slimosi lai varētu pieteikties rindā. Jākavē darba diena un arī izrakstot nosūtījumu rindā gaidīsi 3 - 6 mēnešus. Tad labāk ir nodrošināt labi apmaksātu darbu lai varētu šo valsts pakazuhu apiet un tūlīt griezties pie maksas speciālista kurš visu šo procedūru veiks dažās dienās.
 • pieredze
  +1 +1 0

  pieredze

  pret onko pacientiem attieksme tiešām briesmīga onkoloģijas centrā,it īpaši ķīmijterapijas ārsti,cilvecīgajām māsiņām ,visu cieņu..Par ģimenes ārstiem nerunājot,tie atļaujas pateikt ,manas zināšanas izsmeltas.Neiet pat runa par ārtēšanas neiespējamību,pat atsāpināšanai cilvēkam iesaka dzert analgīnu.Un protams ,ja nav naudas ,tad cilvēks ciešas un nekur neiet.Ja vēl nedzīvo Rīgā,bet tuvākā slimnīca 30-50 km ,ej kaut kājām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl