Iekšlietu sistēmas darbinieki gadiem nesaņem pilnu samaksu par darbu; prasīs 22 miljonus eiro

1 komentārs
Iekšlietu sistēmas darbinieki gadiem nesaņem pilnu samaksu par darbu; prasīs 22 miljonus eiro
LETA

22 miljoni eiro – tik liela naudas summa nepieciešama, lai izmaksātu kompensācijas tūkstošiem iekšlietu sistēmas darbinieku, kas gadiem nav saņēmuši pilnu samaksu par darbu.

Kopumā kompensācijas jautājums skar četru dienestu darbiniekus – policistus, ugunsdzēsējus, robežsargus un arī Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbiniekus. Iekšlietu ministrs aicinās valdību kompensācijām nepieciešamo summu piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Tikšanās laikā ar arodbiedrībām šis modelis tika atbalstīts.

Kompensācijas aptuveni pieciem tūkstošiem darbinieku nolemts maksāt, pamatojoties uz kāda ugunsdzēsēja uzvaru tiesā, kurā tika pierādīts, ka darba samaksa ilgstoši aprēķināta nekorekti, un tagad viņam pienākas kompensācija.

Lai izbēgtu no citām tiesvedībām, Iekšlietu ministrija gatava pārstrādātās virsstundas kompensēt ne tikai vienam darbiniekam, kurš tiesājās, bet aptuveni pieciem tūkstošiem, kuru situācija ir identiska.

Runa ir par to, ka visām iekšlietu dienestu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām noteikts aizliegums pārtraukuma laikā atstāt dežūras vietu, bet tajā pat laikā pārtraukumu laiks netiek apmaksāts.

Video

1 komentārs