Komentāri

Iekšlietu ministrijas nostāja ir, ka Latvija ”noteikti nav” gatava marihuānas dekriminalizācijai, jo ikdienā valstī saskaras ”ar ļoti daudzām problēmām šajā jomā”, pauda Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.

”Vai mēs esam gatavi dekriminalizēt? Diez vai. Iekšlietu ministrijas pozīcija ir tāda, ka noteikti nē, jo mēs saskaramies ikdienā ar ļoti daudz problēmām šajā jomā,” sacīja ministrijas pārstāve.

”Šis jautājums izsauc ļoti dažādas reakcijas. Ļoti dažādi ir arī sabiedrības viedokļi – ir sabiedrības daļa, kas atbalsta dažādas iniciatīvas likumdošanā; tāpat ir sabiedrības daļa, kas ir ļoti konservatīva. Tieši tāpat ir citās Eiropas Savienības valstīs,” pauda E. Siliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat viņa atgādināja, ka jau šobrīd, lietotājam nav kriminālās atbildības, ja viņš pirmo reizi nonāk tiesībsargājošo institūciju redzes lokā. ”Taču, ja šis cilvēks gada laikā atkārtoti tiek pieķerts, tad faktiski mēs jau varam secināt, ka viņš ir kļuvis par hronisku lietotāju. Vai arī, ja viņš pārdod marihuānu, tad jā – viņam iestājas kriminālatbildība,” skaidroja ministrijas pārstāve.

Pašlaik jau Saeimā ir nonākusi 10 tūkstošu iedzīvotāju atbalstītā portāla manabalss.lv iniciatīva, kas aicina dekriminalizēt marihuānas lietošanu. Iecere būs jāvērtē Saeimai. Dekriminalizācija paredzētu, ka tā sauktās “zālītes” lietošana joprojām būtu aizliegta, taču par to vairs nebūtu kriminālatbildības.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl