Iejušanās skolas vidē vecākus satrauc vairāk nekā bērnus

0 Komentāru
Iejušanās skolas vidē vecākus satrauc vairāk nekā bērnus
F64

Uzsākot skolas gaitas jaunajā mācību gadā, bērni un vecāki aktīvi meklējuši psihologa padomu. Par to liecina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas  rīkotā bezmaksas uzticības tālruņa akcija Atpakaļ uz skolu, kuras laikā psihologu konsultācija sniegta 300 reižu.

Šajā skolā šodien pirmā īstā mācību diena. Adaptācijas process beidzies. Par iejušanos skolas vidē satraukums gan vairāk bija pašiem vecākiem, ne viņu atvasēm. Sirds visvairāk dreb pirmklasnieku vecākiem.

Bērnu vaigs vairāk norūpējies par savstarpējām attiecībām. Kā labāk saprasties ar saviem vienaudžiem, kas ir klases un skolas biedri. Bērni nenoliedz saķeršanās skolā notiekot ik pa laikam.

Nedēļas laikā uz akcijas Atpakaļ uz skolu uzticības tālruni zvanīts teju 500 reizes, un psihologi konsultācijas snieguši 300 gadījumos. Bērnu tiesību speciālisti šorīt raidījumam 900 sekundes norādīja, ka pēdējā laikā statistika attiecībā uz konstatētajiem emocionālās un fiziskās vardarbības gadījumiem skolā, diemžēl, pieaug.

Skolā gan domā, ka pieaugošās vardarbība piesaukšana ir nedaudz sakāpināta.

Direktors gan nenoliedz incidenti ir, bet tie tiek raksturoti kā ikdienišķi strīdi, maznozīmīgas saķeršanās. Tie, protams, netiekot atstāti bez ievērības.

Kā norāda skolas psiholoģe, tas, ka kādam gadījumam uzreiz nav laimīgas beigas un bērns uzreiz nav visiem ērti lietojams, nenozīmē, ka vardarbības situācija netiek risināta.

Skola varot maksimāli sevi izsmelt gan ar dažādiem audzinošām lekcijām un saliedēšanas pasākumiem, bet atdevei esot jānāk arī no vecāku puses.

Video

0 Komentāru