Ieilgusi sejas aizsegšanas ierobežojuma likuma pieņemšana; izteikti iebildumi par pārāk plašu aizliegumu

1 komentārs

Ieilgusi sejas aizsegšanas ierobežojuma likuma pieņemšana. Jaunais regulējums tika izstrādāts jau pirms četriem mēnešiem, taču likumprojekts joprojām nav nonācis valdības darba kārtībā, lai par to varētu lemt ministri.

Ar mērķi nodrošināt harmonisku sabiedrības pastāvēšanu un iedzīvotāju atvērtu saziņu, Tieslietu ministrija ir radījusi likumu, ar kuru tiek aizliegts publiskā vietā aizsegt seju. Vienlaikus ir virkne izņēmumu, kad sejas aizsegšana nav pretlikumīga.

Pirmais solis likuma pieņemšanā tika sperts jau pagājušā gada septembrī, kad tas tika izsludināts valsts sekretāru sanāksmē. Taču likumprojekts ministru darba kārtībā joprojām nav nonācis.

Kā skaidro Tieslietu ministrijā, tas tāpēc, ka joprojām turpinās jaunā regulējuma saskaņošana. Ir saņemti atzinumi no vairākām ministrijām, un ne visas no tām ir gatavas jauno likumu atbalstīt bez ierunām.

Ārlietu ministrijai ir iebildumi par to, ka noteikts pārāk plašs sejas aizsegšanas ierobežojums, kas iedzīvotājiem turklāt ir ļoti dažādi interpretējams. Līdzīgi ir arī Labklājības ministrijas iebildumi.

Tikmēr Iekšlietu ministrija neiebilst, ka likums tiek virzīts apstiprināšanai valdībā. Tiesa gan, tā apšauba, vai sejas aizsegšanas ierobežojumu vispār ir kāda jēga ieviest.

Tieslietu ministrijā prognozē, ka valdības darba kārtībā jaunais likums varētu nonākt nākamajā mēnesī. Līdz tam laikam vēl jānosaka, kāds administratīvais sods draudēs par neatļautu sejas aizsegšanu.

Un likumu plānots virzīt apstiprināšanai arī par spīti citu ministriju iebildumiem. Taču, lai tas stātos spēkā, galavārds būs jāsaka Saeimai.

1 komentārs