Iedzīvotājus pārsteigusi septembrī nebijusi odu aktivitāte. Ar ko tas skaidrojams?

0 Komentāru
Iedzīvotājus pārsteigusi septembrī nebijusi odu aktivitāte. Ar ko tas skaidrojams?

Septembra sākumā daudzus pārsteigusi nebijusi odu aktivitāte. Kukaiņi šobrīd arī kļuvuši arvien agresīvāki, tāpēc mediķi iesaka uzmanīt bērnus, jo patlaban aptuveni trešdaļai mazuļu ir alerģija no odu kodumiem.

Iestājusies atvasara Latvijas iedzīvotājiem ir atnesusi ne tikai sauli un siltās ūdenstilpnes, bet nepatīkamu pārsteigumu – odi ir atgriezušies un kļuvuši arvien agresīvāki. Eksperti norāda, ka odu parādīšanās septembrī gan nav nekas anomāls.

Foto

Latvijā ir aptuveni 30 dzēlējodu sugu, galvenokārt tie mīt pie dīķiem, ezeriem un upēm. Īpaši aktīvi odi ir ēnainās vietās, tāpēc alergologi stāsta, ka bērnu ratiņu novietošana zem kokiem tiešā veidā apdraud mazos bērnus.

Alergologi norāda, ka katram trešajam bērnam ir alerģiskā reakcija uz odu kodumiem. Īpaši smagi ir gadījumi, kad bērns sakasa koduma vietu.

Bērni nav vienīgi, kas īpaši smagi cieš no odu kodumiem. Pēdējo divu gadu laikā Latvijā ir izplatījusies suņiem bīstamā slimība, ko pārnes odi.

Kaut gan letālu iznākumu pagaidām nav, vetārsti aicina suņu īpašniekus būt modriem, jo šī slimības simptomus ir grūti atpazīt. Entomologi prognozē, ka odu kļūs mazāk ap oktobri, kad būtiski samazināsies gaisa un ūdens temperatūras.

Video

0 Komentāru