Iedzīvotājus brīdina par sirds mazspējas riskiem

2 komentāri

Lai noteiktu sirds mazspējas risku, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) notika bezmaksas konsultācijas iedzīvotājiem. Daudziem gados vecākiem interesentiem ieteikts veikt padziļinātus izmeklējumus.

Latvijā sirds mazspēja tiek konstatēta līdz 2% iedzīvotāju. Riska grupā ir gados vecāki pacienti. Sirds mazspēja ir slimība, kas var attīstīties jebkuras – savlaicīgi nediagnosticētas un neārstētas – sirds slimības rezultātā.

“Tas nozīmē, ka ir traucēta sirds funkcija, un sirdij faktiski ir gan šī sirds sūkņu funkcija, gan arī ritma radīšanas un pārvadīšanas funkcija. Mēs lielākoties runājam par to, ka sirds nepumpē asinis pārējo audu un orgānu vajadzībām, ir vai nu samazināta kontraktīlā funkcija, vai sirds nespēj uzpildīties. Tātad, ja ir traucēta asins cirkulācija, tad arī pacientiem parādās šie sirds mazspējas simptomi,” skaidro kardioloģe Ginta Kamzola.

Parasti pacienti sūdzas par nespēku, elpas trūkumu, sirds ritma traucējumiem.

Jo ātrāk slimība tiek diagnosticēta, jo lielāks ārstēšanas progress ir iespējams. Kardiologi iesaka pēc iespējas ātrāk pārbaudīt sirds veselību, īpašu uzmanību pievēršot asinsspiediena un pulsa mērījumiem.

Lai arī sirds mazspēja ir smaga diagnoze un pavisam izārstēt to nav iespējams, pateicoties mūsdienu diagnostikas iespējām un medicīnas progresam, daudzos gadījumos ir iespējams saglabāt pacienta dzīves kvalitāti un pagarināt dzīvildzi.