Iedzīvotājus aicina pārbaudīt plaušu veselību

0 Komentāru

Trešdien, 21. novembrī, visā pasaulē atzīmē HOPS jeb hroniskas obstruktīvas plaušu slimības dienu.

Šī slimība ir trešais izplatītākais nāves cēlonis pasaulē, un kopumā ar to sirgst teju 400 miljoni pacientu. Lai mudinātu cilvēkus pārbaudīties un laikus sākt ārstēšanu, Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā cilvēkus trešdien aicināja veikt elpošanas eksprestestus. Lai arī slimība raksturīga smēķētājiem vecumā ap 50…60 gadiem, pārsvarā pārbaudīties vēlējās nepīpētāji.

“Nevar tik viegli nomest, nevar. Es esmu mēģinājusi. Ir bijis tā, ka es esmu bijusi slimnīcā un ar visu to iznācu ārā, un tomēr nevarēju nomest…Citreiz man ir klepus un elpas trūkums,” LNT Ziņām norādīja pensionāre Ņina.

Savukārt vēl kāda pensionāre Irēna piebilda: “Ziniet, mēs nepīpējam, bet mēs izklaidējamies savu iespēju robežās. Arī šī mums ir izklaide.”

Patlaban Latvijā HOPS oficiāli diagnosticēts aptuveni 25 000 pacientu, taču pneimonologi lēš, ka patiesais pacientu skaits varētu būt pat sešas reizes lielāks – ap 120 000 līdz 150 000 cilvēku. HOPS nevar izārstēt, taču, lietojot medikamentus, iespējams būtiski uzlabot dzīves kvalitāti un pagarināt dzīvi līdz pat sirmam vecumam.

0 Komentāru