Iedzīvotājus aicina būt atbildīgiem un novērst Covid-19 izplatīšanos

6 komentāri

Ņemot vērā straujo slimības izplatīšanos, speciālisti vēršas pie sabiedrības ar lūgumu ievērot valstī noteiktās prasības, lai pēc iespējas ātrāk pārrautu slimības izplatīšanos un pēc trim nedēļām varētu mīkstināt ierobežojumus.

Reaģējot uz Covid-19 izplatību mācību iestādēs, darba kolektīvos, dažādos interešu izglītības pulciņos, Veselības ministrijas speciālisti norāda, ka turpmākajās trīs nedēļās izšķiroši svarīgi cilvēkiem būs izvairīties no saskarsmes ar personām ārpus ikdienas, tā sauktajiem sociālajiem burbuļiem.

“Ja mēs tagad kādu laiku nepadzīvosim katrs savā sociālajā burbulī, tad ir skaidrs, ka šo transmisijas ķēdi neizdosies pārraut, un tās lietas, kas mums visiem jādara, ir pavisam vienkāršas un pašsaprotamas. Pats pirmais ir distancēšanās, tā ir roku higiēna, slimam neiet uz darbu. Jo tas, ko mēs redzam, ka cilvēki ar klepu un iesnām ir gājuši uz darbu un aplipinājuši savus kolēģus, beigās uztaisa testu un izrādās, ka ir slims ar Covid-19,” norāda Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

Apkopojums: viss, kas tev jāzina par jaunajiem Covid-19 ierobežojumiem

Ņemot vērā vīrusa izplatību un savā ziņā sabiedrības vieglprātīgo attieksmi, no sestdienas atgriezīsimies pie ierobežojumiem, kas valstī bija jau pavasarī. Pēc brīvlaika 7. līdz 12. klašu skolēni mācīsies attālināti, savukārt interešu izglītības apguve notiks attālināti vai klātienē tikai individuāli. Tas pats attiecas uz sporta nodarbībām  – grupu nodarbībām ne, bet individuālie treniņi ar treneri ir atļauti.

“Ja ir pietiekama telpa, tad var būt vairāki individuāli treniņi trenera vadībā, valdība nav aizliegusi un ikvienam individuāli ir iespējams apmeklēt sporta zāles, un mēs katrs varam iet sportot ārpus telpām. Arī nometņu darbība joprojām ir atļauta. Ja vienā nometņu vietā iepriekš varēja norisināties vairākas nometnes, tad no 17. oktobra varēs norisināties viena,” skaidro Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Runājot par augstāko izglītību – arī augstskolas ir aicinātas pēc iespējas mācības organizēt attālināti. “Tas, ko vakar Ministru kabinets pieņēma, nodrošināja augstskolām organizēt studiju procesu attālināti, šobrīd varēs visas programmas un visas daļas organizēt attālināti. Tagad tas ir dots augstskolām, drošāk, – mēs katrs esam atbildīgi sabiedrības un savā priekšā, lai šie ierobežojumi būtu pēc iespējas īsāki,” bilst Severs.

Amatieru kustībai – tautas deju un koru kolektīviem līdz 6. novembrim aizliegts organizēt gan koncertus, gan savstarpējās draudzēšanās pasākumus. Privātajos pasākumos iekštelpās ne vairāk par 30, ārtelpās ne vairāk par 300 cilvēkiem. Publiski pasākumi joprojām ir atļauti.

“Pasākumus drīkst apmeklēt līdz 500 personām telpās un līdz 1000 personām ārtelpās. Pasākumos būtiskākais ir tas, ka visos pasākumos visai publikai ir ieteicams atrasties fiksētajās sēdvietās. Kad publika atrodas krēslā, tajā brīdī mutes vai deguna aizsegs var būt arī nelietots, bet tad, kad notiek publikas kustība, vēlams ir lietot mutes un deguna aizsegu, lai mēs neapdraudētu citus cilvēkus,” norāda Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

No 14. oktobra visās tirdzniecības vietās, tostarp vietās, kur nav iespējams nodrošināt divu metru distanci, obligāti jālieto aizsargmaska. 

6 komentāri