Iedzīvotāju viedoklis par “lokdaunu” un mājsēdi dalās

2 komentāri

TV3 raidījums “900 sekundes”, aptaujājot iedzīvotājus, noskaidrojis, ko sabiedrība domā par mājsēdi un ierobežojumiem, kas stāsies spēkā rīt, 20. oktobrī.

No ceturtdienas, 21. oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15. novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais ”lokdauns”. TV3 noskaidroja, ko cilvēki domā par jaunajiem ierobežojumiem, tostarp mājsēdi, kas stāsies spēkā rīt.

Māris, kurš ikdienā strādā par jumiķi, ir pozitīvi noskaņots un skatās ar cerību nākotnē: “Šī situācijā valstī ir ļoti traka. Es domāju, ka pēc divām nedēļām kaut kas mainīsies.”

Jau iepriekš izskanējusi neapmierinātība, ka ierobežojumi attieksies gan uz vakcinētām, gan nevakcinētām personām. Arī pensionāre Inese jūtas mazliet vīlusies, jo nopirkusi biļetes uz teātri, kurš nu ir atcelts: “Es domāju, ka tie ir nepieciešami. Diemžēl. Man ir paziņas, kas man nesaprotamu iemeslu dēļ atsakās vakcinēties, tāpēc visiem tagad jācieš. Arī viņiem, bet, manuprāt, viņi to ir pelnījuši. Bet man atkal jāpakļaujas. Es nopirku biļetes uz teātri, bet netieku. Atkal ir atcelts. Ļoti bēdīgi.”

Lasi vēl – Žagars: Kauns, ka esam pirmā attīstītā valsts, kas aiziet ”lokdaunā” pēc vakcinācijas sākšanās

Daudzi nevakcinētie pēc saslimšanas ar Covid-19″ diemžēl saskārušies ar skarbu likteni. Arī daži uzņēmēja Vaclava tuvinieki apzināti nevakcinējās: “Atbalstu! Jo cilvēki no šā vīrusa komplikācijām tomēr mirst. Vasarā taču visiem piedāvāja šo iespēju vakcinēties, daudzi ignorēja, tāpēc tagad nācās ieviest visus šos ierobežojumus. Manus tuviniekus šī slimība ir skārusi. Saslima un aizgāja, nevakcinējās apzināti.”

Jana, kas ikdienā strādā par programmētāju, uzskata, ka ierobežojumi neko nemainīs: “Es esmu pret, jo nedomāju, ka tas palīdzēs samazināt saslimušo skaitu.”

“Uzskatu, ka nedaudz ātrāk tas viss bija jādara. Vakcinēties vajag obligāti. Bet ne visi tagad var paspēt to fiziski līdz 15. novembrim izdarīt. Iepriekš pakāpeniski bija jāievieš šie ierobežojumi. Zinu, ka vasarā cilvēki gāja iekšā vakcinācijas centros, bet tur viss bija tukšs, nezināja, kādu poti izvēlēties, un gāja prom. Motivācijas arī nebija,” uzskata radioinženieris Igors.

Arī Armands, tāpat kā liela sabiedrības daļa, ir noguris no pandēmijas: “Ja valdība tā uzskata, tas jau viss visu pasauli skar. Protams, būtu labāk, ja visi ātrāk vakcinētos, varbūt tas murgs arī beigtos. Tas viss ir ievilcies un ir nogurdinoši.”

Lasi arī – ”Lokdauna” priekšvakarā iedzīvotāji steidz veikt pēdējā brīža pirkumus un saņemt pakalpojumus

“Man nav nekādas iespējas ietekmēt valdības lēmumus un viņu domāšanas veidu. Viņi darbojas paši par sevi, mēs – par sevi. Es taču nesaukšu cilvēkus uz sacelšanos,” skaidro Gundars.

Daudziem jaunie ierobežojumi nedaudz apgrūtināt dzīvi, arī Vaclavam: “Protams, man tas traucēs. Es rēķinājos ar to, ka varēšu iziet kvalifikācijas celšanas kursus vakaros klātienē, līdz plkst. 21 vakarā bija tas paredzēts. Nāksies atcelt. Kliegt un lamāties tādēļ nav vērts. Tādi ir apstākļi. Mēģināšu ko darīt lietas labā attālināti. [Ko jūs darīsiet mājsēdes laikā? – red.] Barošu vāverītes mežā. Staigāšu svaigā gaisā. 70% cilvēku dzīvē nekas nemainīsies. Arī iepriekšējā “lokdaunā” tā ir bijis. Mums jau visiem ir pieredze.”

Jana ir neizpratnē par to, kāpēc tieši plkst. 20.00 sāksies mājsēde: “Slikti, jo plkst. 20.00 ir pārāk agri, daži brauc no darba, un, ja cilvēkiem ir suņi, tad kā ar tiem staigāt? Ja cilvēks staigā ārā, es nedomāju, ka viņš darīs kaut ko sliktu. Tas nav veikals, tas ir ārā, un kāpēc to nedrīkst darīt?”

Marts uzskata, ka kaut kādi ierobežojumi ir jāievieš, bet tie, kuri ir nevakcinēti, lai piedāvā savu variantu: “Lai tie cilvēki, kuri nevakcinējas, piedāvā kaut ko labāku!”

2 komentāri