Iedzīvotāju veselības stāvoklis ietekmē valsts ekonomiskos rādītājus

Komentāri
Iedzīvotāju veselības stāvoklis ietekmē valsts ekonomiskos rādītājus
FOTO: LETA

Eiropas iedzīvotāju veselības apsekojumā iegūtie dati par Latvijā dzīvojošajiem rāda, ka darba kavējumu skaits, kas saistīts ar veselības problēmām, sešu gadu laikā pieaudzis par pusotru procentu.

Pētījumā atklājies, ka veselības problēmu dēļ Latvijā darbu biežāk kavē jaunieši, darbinieki ar lielākiem ienākumiem un augstāku izglītību – tādu vidēji ir 31%, savukārt ilgāk slimo gados vecāki, trūcīgāki, kā arī iedzīvotāji ar zemāku izglītību – gandrīz 25%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tie, kas darbu kavējuši veselības problēmu dēļ, slimojuši vidēji 19,4 dienas gadā.

Reģionu dalījumā vismazāk veselības problēmu dēļ darbu kavējuši Pierīgas reģionā nodarbinātie – vidēji 15,5 dienas gadā, bet visvairāk – Vidzemes un Latgales reģionā, tur slimo vidēji 24,9 dienas.

Vīriešiem un sievietēm kavēto dienu skaits veselības problēmu dēļ būtiski neatšķiras, taču atšķiras vecuma grupu rādītāji – jaunieši darbu slimības dēļ kavējuši vidēji 12 dienas, bet, piemēram, nodarbinātie 55-64 gadu vecumā krietni ilgāk – vidēji gandrīz mēnesi.

Kopumā 2014. gadā – tas ir laika posms, kad tika veikts kārtējais iedzīvotāju veselības apsekojums, veselības problēmu dēļ strādājošie kavējuši piecus miljonus dienu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl