Iedzīvotāju skaits turpina sarukt; Latvija pērn zaudējusi teju 20 000 cilvēku

2 komentāri

Latvijas iedzīvotāju skaits pērn sarucis teju par 19 000 cilvēku, tādējādi turpinot pēdējo desmitgažu negatīvās tendences.

Joprojām valstī piedzimst mazāk cilvēku nekā nomirst, arī emigrantu ir krietni vairāk nekā to, kas Latvijā ierodas. Vienlaikus, turpinot sarukt cilvēku skaitam, palielinās latviešu īpatsvars.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz dabiskā pieauguma rēķina Latvijas iedzīvotāju skaits sarucis par 6,6 tūkstošiem, savukārt migrācijas rezultātā – par 12,2 tūkstošiem. Kopumā gada laikā valsts kļuvusi par 18,8 tūkstošiem cilvēku nabagāka.

Iedzīvotāju skaits pērn samazinājies visos Latvijas lauku reģionos, no kuriem visvairāk – Latgalē – par 2,3% jeb 6300 cilvēkiem. Tikmēr Rīgā un tās apkārtnē cilvēku kļuvis vairāk – par 1800 cilvēkiem.

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšniece Aija Žīgure gan neizslēdz iespēju, ka cilvēku pārcelšanās uz Pierīgu varētu būt skaidrojama ar pašvaldību aktivitātēm, solot dažādus labumus, lai cilvēki deklarētos savā dzīvesvietā.

Tikmēr, vērtējot kopējo vecuma struktūru, redzams, ka Latvijā turpina samazināties jauniešu un darbaspējīgo cilvēku skaits, savukārt etniskajā struktūrā latviešu īpatsvars aizvien palielinās un šobrīd jau tuvojas divām trešdaļām.

Runājot par migrācijas tendencēm, Latviju pērn pametuši vairāk nekā 20 000 cilvēku.

Aija Žīgure
CSP priekšniece

Jāpiebilst, ka statistikas pārvalde ieviesīs jaunas metodes iedzīvotāju skaita apzināšanā. 2021. gada tautas skaitīšanā visu informāciju plānots iegūt tikai un vienīgi no dažādiem reģistriem. Uz mājām skaitītāji vairs neies.

 

TOP komentāri

  • Ērika Krimska
    +1 +1 0

    Ērika Krimska

    Citur priecīgi,cilvēki ir lielākā bagādība,bet Latvijā.....jo mazāk jo labāk....nav cilvēku,nav problēmu :(
  • Tors

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl