4 komentāri
Iedzīvotāju patriotisms aug! Zemessargu uzņemšana šogad var sasniegt jaunu rekordu

Apdraudējuma sajūta mobilizē cilvēkus – to liek secināt Latvijas Zemessardzes rindu pieaugums. Jaunu zemessargu uzņemšana šogad var pat sasniegt jaunu rekordu. Kas īsti mudina cilvēkus stāties Zemessardzē?

Lai gan abi zemessargu kandidāti pārstāv dažādas profesijas un jomas – kurš mākslas pasauli, kurš inženierzinātni, viņu mērķis ir vienots – ko darīt lietas labā, lai šo valsti padarītu drošāku. Svinīgā zemessardzes zvēresta nodošana abiem vēl tikai priekšā. Taču izšķirošais solis ir sperts.

Abus uz šo rīcību pamudinājusi apkārtējo aktivitāte. Draugi, kolēģi paziņas, kas bez liekas reklamēšanās jau to bija izdarījuši. Oskars apgalvo – šim lēmumam briedis jau kopš Krimas okupācijas. Un, vērojot procesus pasaulē, šī pārliecība tikai nostiprinājusies.

Tiek prognozēts, ka šogad aktivitāte būs tuvu pērnā gada rekordam, kad tika uzņemti 1200 jauni zemessargi. Masveida aktivitāti izraisīja notikumi Ukrainā. Malā nestāvēja arī Sintija un Nils.

“Man šis jau bija otrais lielais mēģinājums. Gruzijas konflikta laikā maniem dvīņiem bija mazāk gadu un es viņiem vairāk biju vajadzīgs nedēļas nogalēs. Bet viennozīmīgi Ukrainas krīze bija man beidzot spēriens pakaļā,” teic Nils. Zemessargs nav vien pliks ieraksts dokumentos. Tas ir fiziski smags izaicinājums. Ar regulāriem treniņiem un apmācībām. Par ko daudzi saka – grūtākās dienas mūžā.

Lai gan šā brīža soctīklos esošā aktivitāte ar aicinājumiem stāties zemessardzē sakrīt ar ASV  notikušajām vēlēšanām, kas vainagojās ar Trampa uzvaru, politologs Filips Rajevskis, kuram pašam kā divi gadi riņķī kopš zemessardzes zvēresta nodošanas, to nesaista ar bailēm par kādu jaunu apdraudējumu.

Turklāt šobrīd Zemessardze rindās tieši jūtams inteliģences pārstāvju pieplūdums ar akadēmiskiem un zinātniskiem grādiem kabatā. Tāpat aktivizējušies Latvijas uzņēmējdarbības vides pārstāvji, kas līdz šim civilajā darbā raduši būt ģenerāļi – vidējā un augstākā līmeņa vadītāji.

Par pērnā gada rekord ciparu bruņo spēku komandieris Raimonds Graube saka –  mērķis nav viss kvantitāte, bet kvalitāte, jo skaidrs, ka apņēmība jaunpienācējiem ir, bet labos nodomus nereti izjauc aizņemtība, kas liedz pietiekamā kvalitātē apgūt militārās zināšanām.

TOP komentāri

 • Solnieciņš
  +1 +1 0

  Solnieciņš

  Esmu nelojāls Latvijai un tās Satversmei, esmu gandarīts un lepojos ar to! Nemā! Nemā! Nemā!

  Novēlu visai Latvijas elitei un viņu bērniem dziļu nabadzību, bezpalīdzību un verdzbu mūžīgi mūžos! Līdz laikmetu beigām, nemā! Nemā!!!
  Šie dati nav saistīti ar patriotismu, bet gan ar nabadzību! Latvijas PSR bija labāka valsts!!! Nu, pierādiet ar Latvijas Republika labka??? Novēlu bomžu likteņus???
 • ikars
  0 0 0

  ikars

  jabut galigi debilam lai baztu savu galvu sudos kam apnicis dzivot lai lien laba lielgabalu gala
 • mamma
  0 0 0

  mamma

  Patriotisms ir laba lieta.
  Bet kā pašlaik ar jauno zemessargu apgādi? Lāpstiņas, lietussmēteļi, muguru saudzējošas mugursomas, ūdeni aizturoši zābaki?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl