Mārupes novadam piedāvā jaunu Rail Baltica novietojuma modeli

Komentāri

Salacgrīvas un Mārupes novads ir tie, kuros, ņemot vērā pašvaldību un iedzīvotāju viedokļus par Rail Baltica dzelzceļa izbūvi, nācies veikt visbūtiskākās trases izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo piedāvājumu. Mārupes novadā pusgada laikā bijušas vairākas alternatīvas – sarunās ar Satiksmes ministriju, mēģinot pārliecināt, ka pretēji plānotāju iecerei vilcienam lidostā Rīga vajadzētu savienoties no ziemeļu puses. Otrs variants paredzēja mest loku apkārt Mārupei, kas nozīmētu daļu maršruta veidot caur tīreli. Bet ir arī trešais variants.

Mārupes novads ir viena no pašvaldībām, kur pretestība gan no domes, gan iedzīvotājiem bijusi vislielākā. Galvenokārt tāpēc, ka virzienā uz lidostu sākotnējā variantā trase skar nesen celtu privātmāju teritorijas, kā arī atrodas teju blakus iepakojuma rūpnīcai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā stāsta viens no plānotājiem Neils Balgalis, jaunā alternatīva paredz, ka vilciens varētu iet paralēli apvedceļam, bet uz lidostu Rīga pagriezties pie viadukta uz Jaunmārupi. Pagrieziens ir gan daudz asāks nekā pirmajā variantā, tas nozīmē, ka vilcienam pa to būs jābrauc lenāk. Taču plānotāju ieskatā, īsi pirms galapieturas tas ir pieļaujams. Neskart pilnīgi neko gan nav bijis iespējams. Privātmāju vietā tie tagad būs mazdārziņi, kas Mārupes pašvaldības ieskatā ir kompromiss.

Tā kā Jaunmārupes tuvumā dzelzceļš ies paralēli apvedceļam, projekta realizācijas gaitā tam būs jāizbūvē arī skaņu slāpējoša siena, kas mazinātu šā brīža automašīnu radīto troksni.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl