Iedzīvotāju galvenie prieka avoti rudenī – garas pastaigas dabā un sēņošana

0 Komentāru
Iedzīvotāju galvenie prieka avoti rudenī – garas pastaigas dabā un sēņošana
FOTO: LETA

Lai arī tumsa un lietaini laika apstākļi 69% cilvēku, tāpat kā pieaugošie tēriņi 40% tiek atzīti par galvenajiem labsajūtas ienaidniekiem rudenī, šajā gadalaikā Latvijas iedzīvotājiem netrūkst arī prieka avotu, secināts Jūrmalas pilsētas un SKDS veiktajā pētījumā Latvijas iedzīvotāju rudens labsajūtas formula.

Tajā iedzīvotāji tika aptaujāti par viņu fiziskajām aktivitātēm rudenī, rūpēm par savu veselību un faktoriem, kas veicina vai traucē viņu labsajūtai.

Prieku rudenī cilvēki vislabprātāk gūst (60% gadījumu), dodoties garās pastaigās dabā – gar jūru, pa mežu vai dabas takām. Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju prieku sagādā sēņošana un ogošana (51% respondentu). Trešdaļa aptaujāto (31%) vislabprātāk bauda rudeni ceļojot, turpretim teju 40% visvairāk prieka gūst no mierīgas laika pavadīšanas mājās, ieritinoties siltā segā un nesteidzīgi malkojot tēju, trešdaļa šajā laikā labprāt lasa grāmatas. Savukārt aptuveni trešdaļa aptaujāto rod prieku kultūras dzīves baudīšanā, piemēram, teātru un kino apmeklējumā.

Svarīga loma labsajūtas gūšanā ir arī uzturam – viena piektā daļa respondentu ēst gatavošanu dēvē par savu lielāko rudens prieka avotu. Turklāt Latvijas iedzīvotāji novērtē vietējās ražas sniegtās priekšrocības un uzskata, ka visvairāk enerģijas viņiem sniedz un laimes sajūtu veicina veselīgs un sezonai atbilstošs uzturs, kas papildināts ar kārtīgu gaļas ēdienu.

0 Komentāru