Iedzīvotāju galvenie prieka avoti rudenī – garas pastaigas dabā un sēņošana

Komentāri
Iedzīvotāju galvenie prieka avoti rudenī – garas pastaigas dabā un sēņošana
FOTO: LETA

Lai arī tumsa un lietaini laika apstākļi 69% cilvēku, tāpat kā pieaugošie tēriņi 40% tiek atzīti par galvenajiem labsajūtas ienaidniekiem rudenī, šajā gadalaikā Latvijas iedzīvotājiem netrūkst arī prieka avotu, secināts Jūrmalas pilsētas un SKDS veiktajā pētījumā Latvijas iedzīvotāju rudens labsajūtas formula.

Tajā iedzīvotāji tika aptaujāti par viņu fiziskajām aktivitātēm rudenī, rūpēm par savu veselību un faktoriem, kas veicina vai traucē viņu labsajūtai.

Prieku rudenī cilvēki vislabprātāk gūst (60% gadījumu), dodoties garās pastaigās dabā – gar jūru, pa mežu vai dabas takām. Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju prieku sagādā sēņošana un ogošana (51% respondentu). Trešdaļa aptaujāto (31%) vislabprātāk bauda rudeni ceļojot, turpretim teju 40% visvairāk prieka gūst no mierīgas laika pavadīšanas mājās, ieritinoties siltā segā un nesteidzīgi malkojot tēju, trešdaļa šajā laikā labprāt lasa grāmatas. Savukārt aptuveni trešdaļa aptaujāto rod prieku kultūras dzīves baudīšanā, piemēram, teātru un kino apmeklējumā.

Svarīga loma labsajūtas gūšanā ir arī uzturam – viena piektā daļa respondentu ēst gatavošanu dēvē par savu lielāko rudens prieka avotu. Turklāt Latvijas iedzīvotāji novērtē vietējās ražas sniegtās priekšrocības un uzskata, ka visvairāk enerģijas viņiem sniedz un laimes sajūtu veicina veselīgs un sezonai atbilstošs uzturs, kas papildināts ar kārtīgu gaļas ēdienu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl