Komentāri

Izrādās, ka daudzi rīdzinieki bieži vien nemaz nezina, ka viņu mājai ir mainīta adrese. Tikmēr pašvaldība taisnojas, ka katru iedzīvotāju informēt būtu pārāk dārgi, un apgalvo, ka pastnieki par adrešu maiņu ir informēti, tādēļ visi Ziemassvētku apsveikumi nonāks pie adresātiem.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka nereti, iedzīvotājiem nezinot, Rīgā uzsākta adrešu maiņa. Informācijas trūkuma dēļ nereti nav saņemta kāda vēstule un radies zināms haoss.

Tikmēr Rīgas Būvvalde, kas atbildīga par adrešu maiņu, problēmas ar iedzīvotāju laicīgu informēšanu nesaskata – pie katras kāpņu telpas nama apsaimniekotājam būtu jāizliek informatīvais paziņojums.

Inguss Vircavs, Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs:

Apgalvojums, ka nav pieejama informācija, ir pārspīlēts. Adrešu maiņa ir jāveic, jo no tās sabiedrība ilgtermiņā iegūs. Saprotams, ka dažiem iedzīvotājiem ir neapmierinātība vai pārsteigums, bet savu personisko labumu nevaram vienmēr stādīt pāri sabiedrības ieguvumiem. Piemēram, operatīvajiem dienestiem jānokļūst tur, kur jānokļūst, un to labāk izdarīt, ja adrese piešķirta pēc vienotiem principiem.

Virknei pašvaldības un valsts uzņēmumu ir noslēgts līgums ar Valsts Zemes dienestu (VZD) un Adrešu reģistru. Šīs institūcijas korekcijas savās datu bāzēs ieviesīs paši. Starp šīm iestādēm ir arī Latvijas Pasts, tāpēc pastniekiem būtu jāpiegādā adresētie sūtījumi, kaut arī tajos pašreiz ir norādīta vecā adrese, noskaidroja 900 sekundes.

Tomēr ir arī lietas, kas jādara pašiem iedzīvotājiem: par mainīto adresi nepieciešams paziņot personām, ar kurām nodibinātas tiesiskās attiecības un kurus adrese maiņas fakts var interesēt, piemēram, Lattelecom, Latvenergo vai bankas.

Pagaidām adreses tiek mainītas Pārdaugavā, otrā Daugavas krastā adrešu reforma sāksies ne ātrāk kā vasarā, bet decembrī paredzēts uzsākt adresācijas maiņu Dzirciemā, Ķīpsalā un Zasulaukā.

Ne visi ar adrešu maiņu ir neapmierināti. Piemēram, Jūlija dzīvo tā dēvētajā Grīvas masīvā Pārdaugavā, kas līdz šā gada rudenim Rīgas kartē bija īsts Bermudu trīsstūris. Grīvas ielā ar vienu numuru bija teju 30 ēku un to adreses atšķīrās vien ar korpusu numuriem, turklāt tie bija izkārtoti pretēji loģikai, un operatīvajiem dienestiem bija ļoti grūti atrast vajadzīgo korpusu. Tāpēc par adrešu maiņu jaunā māmiņa Jūlija bija priecīga.

Sākumā bija plāns izsūtīt šo informāciju katram, kuru skar adreses maiņa, taču Būvvalde apgalvo, ka pēc tās aprēķiniem, šādas kampaņas izmaksas pietuvotos vienam miljonam eiro. Tāpēc šī iecere atmesta, un iedzīvotājiem jāpaļaujas uz ēku apsaimniekotāju godaprātu un jālasa informācija, kas izvietota kāpņutelpās.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl