Komentāri

Jaunākā iedzīvotāju aptauja par korupcijas tēmu liecina, ka tautas vidū kukuļošana aizvien tiek uzskatīta par ļoti izplatītu sērgu. Visbiežāk kukuļus nākas dot privātuzņēmējiem, saskaroties ar valsts iestādēm. Iedzīvotāji par korumpētākajām uzskata veselības un tieslietu nozares.

Socioloģiskajā aptaujā, kuru veikusi pētījumu aģentūra Latvijas Fakti, noskaidrots, ka kukuļa došanas iespēju kādai valsts amatpersonai pagājušajā gadā pieļāvuši 22,2% Latvijas iedzīvotāju. 57% aptaujāto atzinuši, ka kukuļošana tiek izmantota kā līdzeklis, lai apsteigtu konkurentus, piemēram, valsts iepirkumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iedzīvotāji stāsta, ka pēc pašu pieredzes un tuvinieku teiktā, kukuļus biežāk nākas dot, lai piekļūtu veselības pakalpojumiem, nokārtotu tehnisko apskati automašīnai, iekārtotu bērnus skolā vai bērnudārzā. KNAB ieskicē arī vidējā kukuļdevēja portretu.

KNAB priekšnieks atzīst, ka iedzīvotāju viedokli par korupciju ietekmē arī tiesu spriedumi, kas brīžiem ir pārsteidzoši maigi.

Šonedēļ, tā sauktajā Latvenergo lietā, kas bija viena no KNAB skaļākajām pēdējo gadu lietām, apsūdzētie, kuriem bija pieprasīts 5 gadu reāls cietumsods, tika cauri ar naudas sodu, faktiski, par saviem noziegumiem legāli atpērkoties.

Pētījumā secināts, ka tieši maigie sodi iedragā iedzīvotāju uzticību korupcijas apkarošanas efektivitātei.

Jāpiemin, ka vakar KNAB prokuratūrai nosūtīja materiālus par kādu Rīgas Apgabaltiesas tiesnesi, kura no kāda uzņēmēja par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu civilstrīdā, kukuļos saņēmusi 45 000 eiro. Sīkāk šo lietu gan birojs nekomentē.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl