2 komentāri
Iedzīvotāji uzskata, ka valsts svētkos jāgodina Paulu, Vīķi-Freibergu un Ušakovu
FOTO: LETA

Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka 18.novembra pasākumā vajadzētu godināt komponistu Raimondu Paulu, bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S) un Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”), kā arī Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

To atklāj jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptauja, kurā iedzīvotāji tika lūgti nosaukt trīs cilvēkus, kurus, viņuprāt, vajadzētu godināt svinīgajā pasākumā 18.novembrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinoši biežāk – 11% aptaujāto minēja komponistu Paulu. Bijušo Valsts prezidenti Vīķi-Freibergu nosauca 10% izvaicāto, Rīgas mēru Ušakovu – 9%, Lembergu – 8%, Vējoni – 5%.

Savukārt 2% minējuši Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski (V), skeletonistu Martinu Dukuru, akadēmiķi Jāni Stradiņu, premjerministri Laimdotu Straujumu, atmodas laika līderi Daini Īvānu.

Aptaujātie, kuri ģimenē runā latviešu valodā, biežāk nekā aptaujātie, kas ģimenē runā krievu valodā, minējuši Vīķi-Freibergu. Tikmēr aptaujātie, kuru sarunu valoda ģimenē ir krievu, biežāk atzīmējuši Lembergu un Ušakovu. Savukārt Paulu un Vējoni latviešu un krievu valodā runājošie aptaujātie minējuši vienlīdz bieži.

Salīdzinoši liela daļa jeb 41% aptaujāto nezināja, kuri cilvēki būtu jāgodina 18.novembrī, vai arī atzina, ka nav šādu cilvēku.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Jaunākās iedzīvotāju aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā laikā no 9. līdz 20.oktobrim. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās, tika aptaujāti 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

TOP komentāri

  • Hūgo Vācietis
    +1 +1 0

    Hūgo Vācietis

    KĀDS SAKARS KRIEVAM UŠAKOVAM AR MŪSU LATVIJAS SVĒTKIEM ?
    TAM KAS RĪKO LIELĀS DZERŠANAS KOPĀ AR SLEPKAVĀM ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl