1 komentārs

Brīvprātīgo kustība Latvijā vēršas plašumā – arvien vairāk  cilvēku vēlas tajā iesaistīties. Šobrīd gan bažas radot jaunais Brīvprātīgā darba likums, kas radījis papildu birokrātisku slogu brīvprātīgā darba veicējiem.

No pirmā skata uzmetiena var šķist, ka sarunājas divas paziņas, taču nē – brīvprātīgā un socionikas lektore Inita Meldere ir atnākusi uz grupu dzīvokli, kur dzīvo jaunieši ar garīga rakstura traucējumiem un apgūst patstāvīgai dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas.

Apgūt šīs prasmes Inita palīdz Dacei, kura šeit dzīvo gadu un tagad ir bērna gaidībās. Dace ir uzaugusi bērnunamā un par šiem svarīgiem sīkumiem, kādus parasti stāsta mamma meitai, uzzina no brīvprātīgās Inita. Viņa brīvprātīgo kustībā iesaistījās salīdzinoši nesen – pirms dažiem mēnešiem.

Mūsu valstī ir vairākas organizācijas, kas savā darbā pieaicina šādus cilvēkus. Viena no tām ir biedrība Patvērums Drošā māja. Tajā ir iesaistīti 120 brīvprātīgo. Lielākā daļa no viņiem strādā ar patvēruma meklētājiem. Šajos kadros var redzēt, kā brīvprātīgie palīdz šiem cilvēkiem iepazīt Latviju. Esot arī citas aktivitātes. Piemēram, brīvprātīgie ar spēļu palīdzību māca patvēruma meklētāju bērniem latviešu valodu.

Janvārī ir stājies spēkā pirmais Brīvprātīgā darba likums, taču brīvprātīgos kustībā iesaistītie to vērtē neviennozīmīgi. Tagad biedrībām tiek uzlikts papildu birokrātiskais slogs.

Tas var atturēt jauniešu iesaistīšanos kustībā, uzskata Samāriešu apvienībā, jo pēdējos gados viņi to dara labprāt. Šobrīd precīzi nav zināms, cik Latvijā ir brīvprātīgo. Pašlaik šo informāciju mēģina apkopot un izveidot brīvprātīgo reģistru.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl